Track - Attack (Metal Hammer 2005)

14. února 2010 v 0:46 | tarjaturunen.cz |  TT-Rozhovory 2005
Někde to tu je, ale trochu jinakTarje a Sharon jsou pouštěny nahrávky písniček a ony hádají a posuzují.

The Gathering - "In Motion


Tarja: Zní to jako Anneke van Giersbergen. Je to opravdu ona? To musí být stará písnička, protože ten její úžasný hlas zní dost mladě. Anneke je jedna z mých nejoblíbenějších zpěvaček.
Sharon: The Gathering! Líbí se mi jejich "In Motion". Je to taková melancholická písnička. Mandylion je jedno z mých nejoblíbenějších alb vydané u nás. S tímhle albem prorazili v Nizozemí.

Tristania - "Shadowman"


Tarja: Pěkný houslový začátek. Zajímavé. Zní to jako kdyby ta žena byla zvyklá zpívat výš. Tristania? Ti dělali předskokana Nightwish! Naživo znějí trochu jinak. Líbí se mi to.
Sharon: Začíná to jako jedna písnička od The Gathering. Museli je trochu ovlivnit. Dobrá struktura písně. Takové vzdušné a snové. Líbí se mi ty vokály ale jsou moc v pozadí. Tristania? Ty bohužel neznám.

After Forever - "Monolith of doubt"


Tarja:Tenhle riff už jsem někde slyšela. Floor Jansen! To musí být Afrer Forever. Mají velmi složitou hudbu. Tahle písnička je z Decipher! Floor je pořád zlepšuje. Chtěla bych prosím slyšet víc její hlas a méně šum.
Sharon: After Forever! Náš bubeník se podílel na tvorbě této desky. Mnohokrát jsme spolu i vystupovali. Dobrá kapela i přesto, že to není můj styl. Floor má ohromující techniku hlasu.

Lacuna Coil - "Heaven's a lie"


Tarja: Tohle zní docela jako Within Temptation. Ne? Sakra! Tuhle kapelu jsem měla poznat. Její hlas je velmi specifický a neobyčejný - velmi hluboký. Lacuna Coil? Okamžitě bych si ji koupila.
Sharon: Je to Lacuna Coil? Znám je ze sampler, byli jsme tam taky. Moc písniček jsem od nich neslyšela, ale jsou impozantní.

Lumsk - "Allvis"


Tarja: Takový severský hlas. Sladký a jemný. Norové. Lumsk? Nevím co to má znamenat, ale je to zajímavá kapela. I vzhledem k tomu že se mi folklor obvykle nelíbí.
Sharon: Očividně něco skandinávského. Krásný hlas, dobrá technika. Vážně se mi to líbí. Lumsk? Nikdy jsem o nich neslyšela, ale jsou skvělí. Takoví "folky"!

Autumn - "Gallery of reality"


Tarja: Skvělý úvod! Moc se mi to líbí. Víc nahlas, prosím! Má krásný hlas. Taky melodie a ty kytary jsou dobré. Autumn? Z Nizozemí pochází spoustu dobrých kapel. Musím si to koupit.
Sharon: Tohle neznám. Mohla být trochu lepší produkce. Ta písnička má výbornou strukturu. Ten hluboký hlas mi je nějak povědomý. Samozřejmě! Autumn! Úžasná písnička! Konečně znám také albovou verzi.

Leaves' Eyes - "New Found Land"


Tarja: Liv! Proč tuhle desku ještě nemám! Mám radost, že může konečně zpívat bez omezení. Má překrásný hlas - neřekla bych, že toho využívala když byla v Theatre of Tragedy.
Sharon: Liv Kristine. Má krásný hlas. To musí být Leaves' Eyes. Zní to úžasně; velmi vzdušně. Tuhle desku mám ve své sbírce.

Epica - "Cry for the moon"


Tarja: Filmový metal. Zní to jako soundtrack s Gladiátora. Před očima vidím bitevní pole plné těl. Hej! Ta zpěvačka ohrožuje mé území, haha. Epica? Mají talent.
Sharon: Nightwish? Nejsem si moc jistá. Nebo je to Epica? Je tam určitá podobnost. Není divu, že to Tarju přitahuje. Epica není můj styl, ale mají potenciál.

Gate - "Du Som Er Ung"


Tarja: A kruci. Švédové? Nevím. Norové? Ten jazyk zní směšně a je dokonce hrubější něž finština. Nevidím v té písničce žádnou strukturu, ale ten hlas je velmi osobitý. Je těžké zpívat folk.
Sharon: Odkud jsou? Norsko? Neznám je. Zní to jinak než ty předešlé nahrávky. Líbí se mi to. Ta zpěvačka má skvělý hlas. Dá se to někde sehnat?

Loreena McKennit - "All souls Night (live)"


Tarja: Loreena. Mám několik jejích desek a ráda bych jednou viděla jejich vystoupení. Výborná skladba s dobrými nástroji. Celé je to o jejím hlasu. Skvělé!
Sharon: Bryan Adams? Ten měl podobnou písničku. Ta zpěvačka zní trochu jako Kate Bush nebo Tori Amos. Loreena McKennit? Zní to dobře, ale po delší době mi to přijde trochu moc měkké. Potřebuju pro změnu něco tvrdšího.

překlad: Bára Štěpánková
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama