RECENZE: Tarja v Praze

14. února 2010 v 0:33 | http://www.rockandpop.cz/ |  TT-Recenze
Našla jsem naprosto dokonalou recenzi. Ten závěr stojí za uvažování... Upozorňuji jen, že v textu je chyba a to, že budeník byl Mike Terrana.


22. 10. 2008 - Co si musíte vytrpět, když se chcete koupat v nádherném sopránu Tarjy Turunen? Musíte si koupit lístek. Musíte vystát dlouhatánskou frontu. A především musíte čekat.
Tarju předcházela česká skupina Innocens, která se marně snažila v českém publiku rozžehnout oheň. Rytmu se držela jedině úzká skupinka v předních řadách. Po čtyřicetiminutovém vystoupení, během něhož pravděpodobně zahrály své největší hity, nastalo dlouhé čekání na finský poklad. Slova pravděpodobně jsem užil záměrně. Neznalci Innocens totiž museli tápat v nejistotě, o jaké písně se vlastně jedná. Melodie se sice dala rozeznat, ovšem zpěv i kytary byly slyšet až kdesi daleko za mohutným duněním bicích.

Když se Innocens za velkých ovací, zasloužených, protože kapela se i přes nepříznivé ozvučení vskutku snažila, vzdálila z pódia, všichni čekali na Tarju a její doprovod. Dav nespouštěl oči z pilných "bedňáků" chystajících půdu pro hlavní chod večera.

Lačnost diváci dávali nepravidelně najevo hlasitým křikem, pískotem a především skandováním "Tarja, Tarja…". Ta ovšem ne a ne přijít. Až konečně po třičtvrtěhodinovém přešlapování na místě nastal hromový výbuch nadšení.

Po dozpívání intra se Tarja přivítala s publikem a během jejích slov někdo hodil na pódium jakéhosi malého plyšáka. A posléze se jich přiřítilo ještě několik a jeden z nich (onen fanda si to patrně bude vyčítat ještě hodně dlouho) trefil i zbožňovanou zpěvačku. Atmosféra zhoustla a všichni věděli, že bouře konečně dorazila i k nim.

To, o co se předtím pokoušeli Innocence, Tarjino charisma zvládlo hned. Konzervativní Češi konečně opustili od svých zábran,a když už netančili, tak alespoň trochu odvázaněji kývali hlavou do rytmu. Incheba Aréna se pod tíhou perfektního výkonu na pódiu musela třást v základech.

Tarja s elegancí sobě vlastní zazpívala své největší hity jako Phantom of the Opera nebo I Walk Alone, při které na sobě měla i plášť použitý ve videoklipu. Během jednoho krátkého intermezza, kdy zpěvačka měnila kostým, se svižným a dynamickým sólem předvedl bubeník Earl Harvin (chyba ve jméně, bubeník byl Mike Terrana), čímž si ho fanoušci zapamatovali navždy. A stejně tak se do jejich srdcí zapsala i Tarja, která každým vystoupením potvrzuje, že je skutečný talent a že se bez Nightwish obejde. Obejdou se Nightwish bez ní?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama