Heavy Metal Interview

14. února 2010 v 1:06 | tarjaturunen.cz, Albiero |  TT-Rozhovory 2008
Bývalá zpěvačka Nightwish Tarja Turunen se pustila na sólovou dráhu s vydáním alba My Winter Storm. Pod dozorem producenta Daniela Presleyho(Faith No More, Jewel) bylo album nahráváno po celém světě včetně Irska, Španělska, Švýcarska, Německa, Finska a také Spojených států. Bylo potvrzené zlato hned ve dne vydání a zasáhlo do žebříčku hitparád.
Album bylo vydáno pouze tady v Severní Americe. Mluvil jsem s Tarjou, jak si užila zde v Antigue chvíli volna.

Chad Bowar: Jaká je Antigua?
Tarja: Je to nádherné místo k dělání rozhovorů. Slunce svítí, voda je teplá a všechno já nádherné.

Jseš tady z povolání, nebo pro potěšení?
Obojí. Už jsem začala pracovat na novém albu, i když první album právě vyšlo v USA, já skládám nové písně. Na druhou stranu, ráda se potápím, šnorchluju a bavím se.

My Winter Storm bylo v Evropě několik měsíců nepochopené. Jaké tam mělo ohlas?
Velmi dobrý. Jsem se svým debutovým albem velmi spokojená, protože to, co jsem díky němu
podstoupila, bylo úplně něco jiného, než když jsem byla zpěvačkou Nightwish.
Všichni lidé, včetně nahrávací společnosti jsou jiní. Všichni lidé kolem mne jsou novými lidmi. Příjem alba v Evropě byl vynikající. Jsem velmi šťastná. Očekáváme zlatou desku z Německa a dnes jsem dostala zprávu, že jsem dostala zlato také v Rusku.
To je poprvé, co jsem v Rusku dostala zlaté ocenění.

Co očekáváš od Severní Ameriky?
Jsem opravdu ráda, že tam album opravdu vydáváme. Dokonce ani Nightwish to v SA pro mnohé verze distribuce nešlo tak dobře. Je to dobrý start a my počkáme a uvidíme co s tím albem bude.

Bylo to konečné řešení alba podle tvých představ?
Když jsem začala přemýšlet, jak by asi mělo vypadat mé nové album, základní myšlenkou a mou prioritou bylo pojetí(provedení) zvuku.
Bylo těžké toho dosáhnout. Celá ta produkce alba byla provedena jiným způsobem, než kterou jsem udělala už dřív. Hodně jsem se při tom učila a mohu za to být hrdá. Učila jsem se ze svých chyb a vím, co příště musím dělat jinak, abych ušetřila více času, energie a možná i víc peněz, ale pořád to je hudba. Měla jsem strach z toho, jestli pro mě lidé budou mít místo ve svých srdcích. Byla jsem přesvědčená o tom, že se mohu vydat na turné, že mohu být umělcem.
Být sólovým umělcem je dost jiné, než být členem velmi úspěšné skupiny.

Minulý rok jsi cestovala s tvou novou doprovodnou kapelou. Jaké to bylo?
To turné bylo úžasné. Byla jsem na turné několik let a nabrala jsem mnoho dobrých zkušeností.
Toto turné bylo skvělé, opravdu fantastické. V mé kapele jsou vyučení hudebníci. Všichni mají odlišné vzdělání. Všechno se vydařilo. Chystám se pokračovat s těmi samými kluky, protože to s nimi všechno šlape, jak má. Ta chemie mezi lidmi fungovala. Byla jsme jedna velká cestující rodina, což je skvělé. Povzbuzují mne živá vystoupení a tento rok uděláme víc turné. V květnu jsem v Evropě, potom v červenci a srpnu v Jižní Americe. Můj agent právě pracuje na uspořádání turné po U.S. To je můj sen. Doufám, že brzy dostanu další novinky.

Co budeš do května dělat? Kdy začíná to turné?
Budu se připravovat na turné. S mým učitelem na zpěv těžce pracuji na zpětném získání mé kondice. Učím se klasicky zpívat 15 let. Také pracuji na novém albu.
Proč jsi se rozhodla nacoverovat pro tvé album poison od Alice Coopera?
Měla jsem velký problém s výběrem písně ke coveru. Je milion výborných umělců, od kterých si mohu vybrat píseň. Chtěla jsem najít nahrávku, která by pasovala do příběhu z My Winter Storm. Jednou jsem ve Finsku řídila a poslouchala rock rádio.
Hráli tam pořád "Poison", tak jsem si představila, jak by to vypadalo v mém podání, tak jsem ji prostě zvolila. Je to skvělý track. Díky němu jsem si vzpomněla na svá léta dospívání.

"I Walk Alone" je první single z "My Winter Storm" a ty jsi pro něj nahrála klip. Jsou videa něčím, co tě baví dělat?
Opravdu mě to baví. Miluji hraní. Líbilo se mi vytváření klipu "I Walk Alone" a hraní těch čtyř různých postav. Spolu s režisérem jsme zpracovali příběh. Bylo to velmi zábavné.

Plánuješ pro tohle album ještě nějaká další videa?
Ano, "Die Alive" bude vydáno jako single později v březnu. Bude o dost temnější, než "I Walk Alone."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama