Okej Magazine

29. ledna 2010 v 12:39 | tarjaturunen.cz, Naufrago |  TT-Rozhovory 2007
Jaké to je, vydat sólové album?
Díky za optání! Je to skvělé, i když jsem teď pár týdnů před vydáním trochu nervózní. Bude to moje první sólové album, a opravdu se na to těším. Teď jsem asi měsíc dělala propagaci, setkávala jsem se s fanoušky, kteří si mohli písničky poslechnout a tak podobně. Jsem nervózní, ale nadšená!

Co se dělo během celého minulého roku?
Dá se říct, že jsem jenom pracovala na albu a setkávala se s lidmi, kteří do tohoto projektu byli zapojeni. Skoro nikoho jsem předtím neznala, takže to bylo vzrušující a poučné.

Jaké vztahy máš nyní s členy Nightwish?
No, to se nedá moc nazývat vztahem... (směje se). Ne, nejsme spolu v kontaktu, bohužel.

Věděla jsi vždycky, že chceš být zpěvačkou?
Jako dítě jsem neustále zpívala, a říkali mi "ta, co pořád zpívá"... (směje se). Bylo mi asi tak pět, když mě rodiče poslali na hodiny klavíru, kde jsem se naučila základy klasické hudby. Zpívání jsem dala přednost, když mi bylo asi tak 16.

Co řekla tvá rodina na to, že ses rozhodla zpívat s Nightwish? Studovala jsi klasický zpěv, a najednou zpíváš s metalovou kapelou.
Vlastně tím byli nadšení. Vždy mě podporovali, i když jsem se odstěhovala v 16 z domova. Máma dokonce šla se mnou koupit kožené kalhoty na náš první koncert! (směje se)

Jaká je ta nejlepší věc, která se ti zatím přihodila?
Jé, těch je mnoho. Můj život jako umělkyně se hodně změnil a vyvinul, a to vše ve velmi krátké době, takže vybrat jen jednu věc je těžké. Nicméně, být schopná zpívat na operním festivalu ve Finsku bylo neobyčejně úžasné, tak jako cestovat s Nightwish a navštěvovat místa po celém světě. Jsem vděčná za to, že jsem umělkyní, a je to pro mě obrovská čest, i když to má samozřejmě i své stinné stránky.

Tarja mluví o...

...tom, že ji lidé poznávají na ulicích:
Tohle je můj život. Ve Finsku jsem slavná, a lidé mě na ulici poznávají téměř všude. Starší dámy, maminky, puberťáci, děti... všichni. Hlavně děti! (směje se)

...svém osobním stylu:
Musíš naslouchat svému srdci. Například vím, co na mě vypadá dobře, a co bych si nikdy v životě neměla vzít na sebe, bez ohledu na to, co vyprodukuje módní průmysl! Samozřejmě se snažím sledovat módní trendy a jsem jimi ovlivněná, ale nakonec jde stejně jen o to, co chce člověk nosit a v čem se cítí pohodlně. A o tom to je.

Pět rychlovek:
Finská hudba nebo švédská hudba? (Finská)
Opera nebo rockový koncert? (rockový koncert)
Caffé au lait nebo suché Martini? (Caffé au lait)
Džíny nebo šaty? (džíny)
Bob Dylan nebo Elvis Presley? (Bob Dylan)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lawiane Lawiane | Web | 1. února 2010 v 11:50 | Reagovat

:-D dobrá anketa a ten rozhovor taky

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama