Leden 2010

ZT Magazine

13. ledna 2010 v 15:20 | tarjaturunen.cz, Naufrago |  TT-Rozhovory 2008
Navzdory veřejnému a trpkému rozchodu s Nightwish, Tarja Turunen se dnes cítí milována. A to natolik, že se rozhodla pomoci věrným čtenářům ZT Magazine vyřešit jejich nejintimnější problémy, takže mějte po ruce lékařské slovníky...

''Jsem velmi vděčná za dárek, a ne, ničeho v minulosti nelituji,'' začíná Tarja náš rozhovor. V roce 2005 byla vyhozena z Nightwish, devět let poté, co kapelu s Emppu Vuorinenem a Tuomasem Holopainenem založili, a ta rána je přece jenom ještě trochu otevřená.''Samozřejmě je těžké ohlížet se zpátky - už jsou to dva roky, co jsem Nightwish opustila, a pořád nemohu pořádně pochopit, proč se to muselo stát zrovna takhle. Ale na druhou stranu mi ty dva roky ukázaly, že můžu být doopravdy spokojená se sebou, se svou hudbou, s lidmi kolem sebe. Pořád se něco učím, jako člověk i jako umělec. Nemůžu už být šťastnější, než jsem teď. Přeji Nightwish všechno nejlepší v jejich kariéře i osobním životě; dnes jsem za ty roky ráda, protože to pro mě byla obrovitánská zkušenost.''

Zpěvaččin debutový singl, ''I Walk Alone'', by mohl být pochopen jako narážka na rozchod s kapelou. Nicméně, když toto zmíním před Tarjou, vyjde najevo, že tak to vůbec není; a že význam ''I Walk Alone'' je dokonce naprosto opačný. ''Hmmm, to byla spíš náhoda, protože já jsem text k 'I Walk Alone' nenapsala. Napsali jej dva Švédi, Mattias a Anders, a píseň mi představili už hotovou asi rok a půl před vydáním mého sólového alba. Od této písně jsem si odvodila název pro album, 'My Winter Storm', takže je určitě hodně důležitá. Taky je třeba říct, že mi dala velkou osobní inspiraci pro vytvoření tohoto alba. Bez mé zimní bouře, kterou jsou lidé kolem mě, publikum, posluchači, bych nebyla umělcem. Oni jsou ti, kdo mě podporují, podrží mě a nakopnou mě, když to potřebuji, a je úžasné cítit jejich lásku a podporu. Jako umělec nemůžu žádat víc, a přesně o tom 'I Walk Alone' je.''

Nové album bylo vydáno na podzim minulého roku a obdrželo velmi kladné ohlasy, včetně dosažení první příčky v Tarjině rodném Finsku. ''Tenhle úspěch byl pro mě velmi důležitý - věděla jsem, že nic nebude snadné. Bylo by lehké opakovat se, zpívat to samé, co jsem zpívala předtím, ale místo toho jsem začala dělat věci, které mě v hudbě skutečně zajímají, a vložila je na své album, aby reprezentovaly mě samotnou.''

Tarja začala odznovu, ačkoliv ten zvuk připomíná spíše vývoj Nightwish, než odklon od nich. Při psaní jí ale myšlenky na to, jak budou tyto nové prvky - které ona popisuje jako filmové prvky v hudbě - přijaty fanoušky, nedělaly starosti. ''V té době to byly hlavně emoce, co mě nutilo vytvořit toto album,'' říká.''Bylo by pro mě smutné, kdybych se při tvorbě soustředila zrovna na tohle - ta hudba by prostě nebyla upřímná, kdybych pořád brala ohled na to, co by asi potěšilo mé fanoušky. Mým cílem bylo vytvořit album, které reprezentuje mě samotnou, moji lásku k hudbě, a já upřímně cítím, že bylo dobré takhle začít. Vím i, kam budu v budoucnu směřovat - chci jen dál prozkoumávat všechno to, co jsem vytvořila v My Winter Storm. Chtěla bych se víc věnovat tomuto filmovému zvuku. Skládat hudbu je pro mě naprosto nová zkušenost - mít vlastní melodie a slova. Už mám hodně nápadů na nové album, a je to tak úžasné, že bych už chtěla zase začít .''(pravděpodobně má na mysli začít s nahráváním nového alba, pozn. překl.)

------------- Rád bych se účastnil v soutěži Eurovize za Faerské ostrovy...
T: No to zní dost hrozně...
…ale bojím se, že mě lidé nebudou brát dost vážně jako hudebníka...
T: To určitě ne.
...až uslyší moji píseň 'Boom Chiddly Chiddly Widdly Wunga Wunga Dum'. Myslíš, že bych měl napsat song s nějakým rozumnějším názvem? Co bys mi doporučila? A co si mám vzít na sebe?
T: Člověče, to fakt nevypadá, že bereš Eurovizi vážně. Proč to nebereš vážně? Víš, na názvu písně vůbec nezáleží, jde o ten song samotný, o hudbu, takže se ta písnička klidně může jmenovat 'Boom Chiddly Chiddly Widdly Wunga Wunga Dum'. Na tom není nic špatného. Ale opravdu bychom ji my všichni měli brát trochu vážněji. Některé ročníky soutěže byly opravdu bomba. Některé byly opravdu směšné, to je jasné, ale jiné byly úžasné - vzpomeň si třeba na to, co dokázali Lordi (Tarja naráží na překvapivý úspěch skupiny Lordi v Eurovizi v roce 2006, pozn. překl.). Na jevišti bys měl mít na sobě něco tradičního, čím budeš reprezentovat svou zemi. O tom celá Eurovize je. Počkej, můžeš se vůbec účastnit Eurovize? Je tohle vůbec skutečná otázka?

Brzy se chystám navštívit Finsko - co mám udělat, abych tam zapadl? Nějaké užitečné fráze, které bych měl znát?
T: 'Pullo olutta, kiitos?' je docela užitečná fráze, znamená to 'láhev piva, prosím'. Jestli půjdeš do finské hospody, měl by sis dát pivo. 'Kippis' znamená 'na zdraví'.

Rád bych s Tebou zpíval vysoké tóny, ale přátelé mi říkají, že pro kluka je nenormální takhle zpívat. Co s tím?
T: Zapomeň na svoje pohlaví a zkus to. To samé jsem řekla jednomu moderátorovi v rádiu, který mi zazpíval 'Kde jsou tvé koule?', takže to nevzdávej. Nebo můžeš vyzkoušet finský způsob - ze sauny rovnou do ledového jezera, to taky pomáhá.

Chci zaujmout svou přítelkyni, až přijde příští týden ke mně na večeři, ale vůbec nevím, kde začít. Můžeš mi poradit s výběrem hudby, abych ji příjemně naladil? Moje sbírka cédéček je samý death metal a grindcore.
T: Proboha. No, nejdůlžitější je to, že bys mě znát svou přítelkyni. Musíš ji dobře znát proto, abys byl schopen vybrat takovou hudbu, která se jí bude líbit. Ale i v death metalu jsou skladby, které jsou velice krásné... svíčky a červené víno se vždycky hodí.

Taky kráčím sám (narážka na singl 'I Walk Alone', pozn. překl.), ale obávám se, že to bude tím, že smrdím. Jak to poznám?
T: Co na to říct. Skoč znovu do toho jezera! Na druhou stranu, všichni kráčíme sami. Vůbec bych si s tím nedělala hlavu.

Jaký je rozdíl mezi orgasmem a pálením žáhy?
T: Wow. To záleží na tom orgasmu, a taky na tom pálení žáhy. Vzdávám to... je to jaksi smutné. [Jeden z pravidelných návštěvníků kavárny, ve které se rozhovor odehrává, podotýká: ''Já mám pálení žáhy častěji...'']

Myslím, že náboženství mi vymylo mozek - co s tím?
T: To je smutné. Vždycky je dobré mluvit o tom s lidmi, a mluvit o náboženství vůbec není špatná věc. Měl bys mít jiné v životě důležité věci; třeba svou rodinu a lásku.

Moje mladší dcera se začala nekontrolovatelně smát, když slyšela nové album Nightwish. Co mám udělat, aby se přestala smát? Nemůžu kvůli tomu spát a začínám z toho šílet!
T: Můj ty bože. Uuu, pusť jí něco jiného. Třeba My Winter Storm.

Nedávno jsem mluvil s jedním stoupencem kreacionismu, jehož názory byly tak neskutečně stupidní, že jsem se cítil intelektuálně uražen. Jak se dá bojovat proti takové debilitě?
T: Oh Bože. Bože! Proboha... Ano, modli se k Bohu! To je dobrá věc.

Zillo Magazín

13. ledna 2010 v 15:19 | tarjaturunen.cz, Albiero |  TT-Rozhovory 2008
Jeden hotelový pokoj v Berlíně je jako holubník. Vchází a vychází z něj jeden novinář za druhým, a když tam nikdo není, zvoní telefon. Zájem o Tarju Turunen neutuchá, vůbec ne po jejím nepříjemném rozchodu s Nightwish.
Zpěvačka ale pořád působí uvolněným dojmem - v porovnání s jejím posledním telefonátem z Los Angeles.

"Nejsem tak vystresována jako před třemi týdny, protože jsem konečně venku ze studia", povzbuzuje se Finka. "Oni ještě pracují na mixu a masteringu, ale můj manžel je tam a já jsem si jistá, že můj tým to zvládne včas." Griefwork(žalostná práce)

Tak hodně jako Tarja Turunen věří svému okolí, tak hodně také věří sama sobě. Mezitím co její ex-kolegové z Nightwish se bez Tarji vypořádávají s písněmi jako Bye Bye Beutiful(Sbohem krásko) z jejich nového alba Dark Passion Play, tmavovlasá kráska se drží pryč od veřejných prací jako tahle.
Nicméně nahrávky jako první single "I Walk Alone" nebo "Our Great Divide" se zdají být jasným vyjádřením. "Ne, žádná z těchto písní vůbec neodkazuje na můj odchod.", konstatuje jasně Tarja.
"Nahrála jsem My winter storm pouze se svou vlastní osobitostí a životním pohledem. Nestarám se o to, co dělají ostatní, to je jejich vlastní byznys."
Fakt, že jsou písně a texty na tomto albu, které Tarja většinou nenapsala, ale pouze je více či méně ovlivnila ukazuje,že je to pravdivé tvrzení. Odkazování na její osobitost ukazuje, že je temně a smutně rozpoložená ve všech písních z My Winter Storm.
"Je to opravdu složka mé osobnosti", udivuje Finka. "Nejsem člověk, který je pořád šťastný. Na druhé straně album má velmi pozitivní výhled a já jsem ráda, že já taky. Ale co se týče významu "I Walk Alone", já tím jenom chci říct, že jsem naštěstí opravdu nikdy nemusela putovat světem sama."

Kruh přátel

Zpěvačka by pro své nové album mohla získat pomoc od velkého kruhu starých a nových přátel. Například pianista Izumi Kawakatsu, kterého zná od jejich společného studování v Německu.
Další přátelství je rozvinuté na společné práci na My Winter Storm. Poté, co byla předmětem zkoumání slavného Holywoodského soundtrackového tvůrce Hanse Zimmra osobně, dostala povolení k používání jeho vlastních Remote Control Studios(Dálkově ovládaná studia), dále ji pán filmového hodnocení uvedl jeho pomocníkům. Aranžér a vedoucí technik James "Jim" Dooley převzal velkou část sborových a orchestrálních nahrávek.
Daniel Presley, příbuzný Elvise Presleyho pracoval jako producent. Míchání bylo dokončeno Slammem Andrewsem, který měl na svědomí "Simpsonovi ve filmu". "Byla to pro mě čest pracovat s těmito skvělými lidmi z Holywoodu. Zdají se, že si mě uzavřeli ve svých srdcích, takže se snad budou moct vrátit na mé další album."
Ale kdo by dlouho odolával téhle okouzlující Fince?
Podle Tarjiného názoru, ale ztratila část svého charisma po dlouhé době ve studiích v Helsinkách, Irsku, Ibize a Los Angeles.
"Nejsem tlustá, ale jsem úplně z formy", směje se zpěvačka. "Musela jsem si uvědomit, že když jsem ve studiu, neexistuje pro mě žádný jiný život.
Když jsem se pozdě v noci chystala do hotelu, šla jsem se špatným svědomím daleko od posilovny. Nyní se musím co nejdříve dostat do formy pro následující turné."

Její turné má začít v Berlíně 25.listopadu - důkaz o vděčnosti jejím obvzláště věrným německým fanouškům.
Potom bude cestovat po celém světě až do příštího jara.
Tarja už ale plánuje budoucnost: "Jakmile budu doma, začnu psát nové písně. Rozhodně se nebudu flákat."

"My Winter Storm" Tarjinými slovy

Boy And The Ghost
"Tato píseň je taková předehra. Jsou v ní části, které se později objeví v albu:
Orchestr, sbor, heavy kytary a okolní zvuky. Píseň začíná velmi pomalu, ale potom pomalu roste, dokud nedosáhne ohromujícího konce.
Cítím zvláštní spojení s textem této písně."

Poison
"Klasika Alice Coopera je ještě pořád velmi často hrána ve fnských rádiích. Já jsem tuto píseň nikdy neslyšela v ženském podání, i když možná taková verze existuje. Považovala jsem za opravdu lákavé zpívat tento "zvrhlý" text z ženské perspektivy, kromě toho, že mám tuto píseň ráda."

My Little Phoenix
"Když mi byla tato píseň navržena, hned jsem si uvědomila, že to je něco jiného. Její struktura je skutečně jako ve valčíkovém stylu, který se jen vzácně v rokové hudbě vyskytuje. Bylo těžké vysvětlit moje vidění hudebníkům a producentovi, ale nakonec se to povedlo.
Nyní tato píseň vzruší každého."

I Walk Alone
"Když mi byla tato píseň hned z počátku navržena, nadšeně jsem ji přijmula. Na základě námětu z Mozartovo "Rekviemu" perfektně odpovídala mé identitě a osobitosti zpěcačky. Přece jen mám kulisu klasické hudby. Jsou dvě verze této písně."

Oasis
"To je jediná píseň na albu, kterou jsem sama složila. Název odkazuje na obraz, ktarý jsem chtěla vykreslit hudební cestou.
Je to o pocitu svobody, štěstí a klidu - vně i uvnitř. Ačkoliv text byl složen ve finštině, udržela jsem alespoň anglický název."

Calling Grace
"Jelikož je album půvabně temné na jeho způsobu různých emocí, chtěla jsem uvolňující vložku.
Pro mne vypadala akustická skladba jako dobrá volba. Skládali jsme Calling Grace v teplém povětří na Ibize během spontánní Jazzové hudby."

Damned and Divine
"Damned and Divine byla také vytvořena na Ibize. Mě úplně dostala, když jsem poslouchala demo - obvykle trvá nějakou dobu, než najdu nějaký vztah k písni. Přidala jsem vokální partie a trochu jsem pozměnila text. Zní temně a smutně, ale pořád nádherně."

The Reign
"Nejprve jsem viděla tu píseň jako atmosféricky instrumentální, jako soundtrack. Potom jsme ale měli nápad použít můj hlas také jako nástroj.
Vytvořili jsme melodie prostřednictvím mého hlasu. Mám ráda Martina Tillmana hrajícího na violončelo."

Die Alive
"Hřejivá sluneční záře a nádherná krajina ve studiu v oddělené části Ibizy byly znovu inpirací. Přesto to je bujná píseň.
Je o boji za svůj život a přání, bez použití zbraní. Vstaň a dělej něco!"

Lost Northern Star
"Já jsem rozhodně chtěla heavy metalovou píseň se silným nástupem mého klasického hlasu. Jako "poctu" k Rammsteinům.
Záznam obsahuje 74 skladeb pouze s mým zpěvem. Byla to spousta zábavy, ale také to chvíli trvalo než jsme byli schopní vytvořit zajímavé harmonie."

Sing For Me
"Sing for me mi byla zaslána zatímco jsme nahrávali v Irsku. Okamžitě jsem si tu píseň zamilovala, protože perfektně pasovala do mého alba s celým jeho velkým sborovým a orchestrálním aranžma. Kromě toho mám obvzláště ráda stršidelné rozpoložení a nádhernou melodii."

Ciriana's well
"Pouze jedna píseň byla složena v Irsku, píseň kterou jsme pojmenovali po posvátném prameni, který byl nedaleko.
Strávili jsme to tam v duchu nádherných dní. Je založená na silných kytarových riffech, které byly vytvořeny bezprostředně v nahrávacích přestávkách."

Minor Heaven
"Nemám žádnou exaktní odpověď, co má tento název znamenat. Jenom se mi líbila ta báječná melodie, která mi hned připomněla písně z mých klasických koncertů. To je důvod, proč jsem byla ráda, že mě můj starý přítel Izumi Kawakatsu doprovázel na pianu. Nakonec byly přidány kytary a orchestr."

Our Great Divide
"Během mé kariéry jsem zpívala nádherné balady. Když mi byla tato melodie zahrána, konečně jsem objevila píseň, ve které mohu být s hudbou naprosto volná a přirozená. Začala jako milostná píseň, ale nemohu říct, že tak i končí."

Ilkka

13. ledna 2010 v 15:18 | tarjaturunen.cz, Evie |  TT-Rozhovory 2008
" Už sa viac neobávam čo si ľudia myslia." Hovorí Tarja Turunen, ktorá práve pracuje na svojom 2.sólovom albume. Začiatok týždňa v Kuusankoski bol daždivý, ale pre Tarju Turunen svietilo slnko. Speváčka je doma a vôbec sa nesnaží zakryť svoju dobrú náladu. "Včera som vyčistila septik a vypratala strechu. Teraz mám poriadnu svalovicu." Vraví a napína svaly na ruke.
Ilúzia neformálnosti by bola úplná keby Tarja nemala make-up. Turunen chcela svojho vizážistu z Helsínk, aby ju upravil pred fotením.
Turunen nemá žiaden problém s prácou na záhrade. Podľa nej je to spôsob každodenného života. Hoci trvá len niečo okolo týždňa, keďže čoskoro štartuje ďaľšie koncerty. Pred 3 rokmi však boli pocity úplne iné. Ubehol len rok od rozchodu s Nightwish a začiatok jej sólo kariéry bol veľmi ostro sledovaný. Niektorí sa dokonca stavili, že kariéra bývalej frontmanky bude upadať. Dnes môže Turunen povedať, že pochybnosti boli zbytočné. Sólo debut My Winter Storm dosiahol predajnosť zlatej dosky v mnohých európskych krajinách a koncertný kalendár nevyzerá tiež vôbec zle.
Turunen priznáva, že tlaky pred vydaním 1.CD boli obrovské. Hlavne preto, že nikdy predtým nepísala hudbu alebo texty. " Práca s profesionálnymi autori ma veľmi znervózňovala. Hanbila som sa prezentovať moje vlastné nápady, lebo som nevedela ako ich príjmu. Bála som sa, že ma nebudú brať vážne. Ale moje myšlienky boli prijaté s otvorenou náručou. Najväčšia výzva bola vybrať správny tím ľudí a rozhodnúť sa akú hudbu chcem robiť," vraví.
To čo však chcela sa na MWS ešte neobjavilo. Album vyšiel 2 roky po odchode z Nightwish, v zime 2007. Vravelo sa, že je sľubný, no bol kritizovaný pre chýbajúce vlastné poslanie. Turunen si čítala kritiku. Na ďalšom albume umelkyňa zohráva väčšiu rolu. Nebudú tam žiadne prebraté alebo vyžiadané skladby. "Nenachádza sa tam ani 1 pesnička, na ktorú by som nenapísala text alebo sa nepodielala na zložení," dopĺňa Turunen.
Názov What Lies Beneath spája všetky témy. "Chcem spievať o veciach, ktoré som zažila počas cestovania po svete a žitia medzi dvoma kultúrami. Ľudia riešia tie isté problémy nezávisle od toho, v ktorej časti sveta žijú. To je to, čo chcem zdeliť ostatným. Bude to veľmi osobný album, kde môžete silno cítiť moju vášeň a lásku." To je veľký záväzok. What Lies Beneath ukáže ako má Tarjina osobnosť zmysel pre tvorenie zaujímavej hudby.
Speváčka odmieta podliehať nátlaku. Hoci je v albume viac Tarji, Turunen sa cíti slobodnejšie ako pri tvorení MWS. "Je skvelé písať pesničky a vidieť že mi skutočne dajú to, čo tam dám. Už sa nebojím čo si budú myslieť.
Cítim, že som na správnej ceste ak mi hudba robí radosť a mám z nej dobrý pocit. Nemôžem robiť hudbu, ktorá sa bude páčiť všetkým."

Štýl CD bude mystický, heavy metal sa stretne s klasickou a filmovou hudbou ako aj v tom predošlom. "Teraz však trochu pritvrdíme. Gitarovému zvuku v MWS chýba ostrosť. Teraz sme tomu venovali viac pozornosti." Tarja dúfa, že začnú nahrávať vo Februári (únor). "Už mám 20 skladieb, ktoré som napísala buď ja sama alebo v spolupráci s inými hudobníkmi. Výzvou pre nás je priniesť do skladieb život. Ja väčšinou skladám pomocou klavíra, ale tiež často využívam hlas."
Zatiaľ nemala veľa času pracovať na pesničkách. Tarja povedala, že najdlhšia doba, čo strávila na 1 mieste tento rok bola 3 týždne.
"Momentálne je nemožné plánovať budúcnosť viac ako rok dopredu. V podstate sme si perspektívne naplánovali deti. Byť matkou je veľký dar a neskôr by som mohla ľutovať, že som to nezažila."
Marcelo Cabuli, ktorý pracuje ako manager svojej ženy, je zodpovedný za veškerý kontakt s médiami, okrem iného. Podľa Turunen, jej muž si môže od práce odpočinúť ešte menej ako ona. "Marcelo je so svojou prácou ženatý.
Všade so sebou nosí svoj laptop. Naši priatelia vravia, že musíme byť trochu strelení, keď žijeme takýto život. Našťastie máme okolo seba toľko pozitívnych vecí, že nám to nevadí,"
hovorí Turunen.
Nič nerobenie je pre ňu veľmi zložité aj keď má voľno. "Musím stále dačo robiť, inak som schopný začať maľovať steny." Smeje sa. Tarja Turunen mala iba 1 veľký koncert vo Fínsku toto leto a to vo Vaase túto sobotu (1. Júl- červenec). Potom pokračuje svoju letnú šnúru v Strednej Európe. V Septembri(září)- Októbri(Říjen) má ďalších 20 koncertov v Európe. Koncom roka Turunen plánuje Vianočné koncerty vo Fínsku. "Vďaka Bohu, že mám viac roboty ako som schopná spraviť. Mohlo by to byť aj naopak. Minulý týždeň som sa dozvedela, že aj v Nemecku som dosiahla predajnosť zlatej platne." Dodáva. "Ľudia sa ma budú pýtať na Nightwish zrejme dokonca života. Netrápi ma to, lebo Nightwish je časť mojej histórie. Samozrejme že mám aj fanúšikov, ktorí najprv objavili môj sólový album a až potom sa dozvedeli o mojej minulosti v kapele.

Kto?
Tarja Turunen, 31, bola speváčkou Nightwish 9 rokov (1996-2005). Jej argentínsky manžel Marcelo Cabuli vedie nahrávaciu spoločnosť zameranú na metalovú hudbu. Pár sa presťahoval do ich fínskeho domu v Kuusankoski, Kymeenlaakso pred 5 rokmi. Ich druhý domov je v Argentíne, kde trávia najväčšiu časť roka. Okrem rockových festivalou Tarju možno vidieť aj na klasických koncertoch. Napr. tento rok vystúpi na "Soi Suvessa"- festival. My Winter Storm dosiahol vo Fínsku platinovú dosku.

Tarja a její „příjemná“ bouře

13. ledna 2010 v 15:17 | tarjaturunen.cz, Gabriela Ivánková |  TT-Rozhovory 2008
Tarja Turunen, se narodila ve finském městečku Kitee a to 17.srpna roku 1977, byla zakládající členkou finské skupiny Nightwish. Navštívila Mexico City jako část jejího tour "Storm in South America" (bouře v Jižní Americe - pozn.překladatele). Před jejím vystoupením, na kterém představila své album My Winter Storm (vydané 14.listopadu 2007), se podepsala mexickým fanouškům.

Zachycená ohlašená bouře

11.srpen 2008, 17h - Okolo 200 fanoušků shromážděných v dobře známém nákupním centru (mezi ulicemi Viaducto a Cuauhtemoc) čekali na vysněný autogram, který chtějí na obalu nového alba, My Winter Storm.

Uvnitř se všichni shromáždili před stolem, kde se má Tarja ukázat, všichni mlčeli (myslím tím velkou koncetraci), to vše bylo doprovázeno obrázkovou ilustrací obalu alba. V 17:30h, horký to den, se objevila Tarja Turunen, vystupující k davu s nádherným úsměvem, promluvila k fanouškům výbornou Španělštinou "ˇHola! żCómo están?" (Ahoj! Jak se máte?) Pozdrav způsobil výkřiky několik "dark" [gothic] mladých lidí, kteří stáli vzadu zástupu.

Oblečená v černých legínách a dlouhé halence s krátkými rukávy, která byla též černá, stejně jako její brýle, začala radostná a trochu splavená Tarja registrovat její stoupence. Usměvavá a milá, Tarja byla focená "Frecuencia Musical" mezitím hrála deska a Tarja darovala polibky jejím fanouškům. Oslňující sopranistka příjmula dary, květiny i nahrdelníky.

Déšť byl hrozný, ale po 2 hodinách se zastavil a nicméně odměna ,ve formě věnování od Tarjy, silné a energické ženy, neobyčejné krásce s hlasovým rozsahem, tak jako, když fouká vítr "příjemné" bouře.

Její Zimní bouře

Nadšeně dramatická sopranistka, mnoho instrumentálních stylů a jeden z nejvýznamnějších hlasů v symfonickém metalu, ta začala hrát na piano již v útlém věku a když jí bylo 15 let začala studovat klasický zpěv na Sibeliově akademii v Kuopiu ve Finsku.

S Nightwish natočila alba Angels Fall First, Oceanborn, Wishmaster, Century Child, Once a live DVD End of an Era, poté co byla vyhozena otevřeným dopisem, který sepsal Tuomas Holopainen, vysvětlující vyhazov, tak že se stala divou a ziskuchtivou. Pár dní nato, Tarja uvedla, že důvody začaly již v době tour Wishmaster, ale že byla překvapená zachováním svých (ex) kolegů vůči její osobě. Poté, Tarja zvažovala ukončení kariéry, teď nadšeně a oddaně hledá sebe samou v solové kariéře.

Tarja Turunen zazpívala "Varpunen Jouluuamuna" během Vánočního koncertu v prosinci 2006 ve finském městě Lahti. Taky se objevila ve finské televizi, kde hostovala v sérii "Studio Impossible and Päärolissa". V ten stejný rok nahrála Vánoční album " Henkäys Ikuisuudesta" , které obsahuje významné písně jako je píseň "You Would Have Loved This" nebo hit Johna Lennona "Happy Xmas (War is over)".

S jejím současným debutovým albem, My Winter Storm, je Tarja úspěšná v Berlíně, Budapešti, Moskvě, Paříži, Asterdamu, Kolíně, Aténách, Curychu a Londýně. Na začátku roku 2008, byla nominovaná na předávaní hudebních cen ECHO awards (v Německu - pozn.překladatele) a Emma awards (finská verze předávání hudebních cen Grammy), kromě toho získala platinu ve Finsku a zlato v Rusku, Maďarsku a v České Republice.

A ještě něco, spoluúčastnila se nahrání alba skupiny Infinity či jejího bratra Tima.
Tarja v současné době žije v argentinském Buenos Aires, stejně jako její manžel Marcelo Cabuli.

Metal Hammer

13. ledna 2010 v 15:15 | tarjaturunen.cz |  TT-Rozhovory 2004
Tarjo, jaká je tvá nejstarší vzpomínka z dětsví?
Můj otec stavěl náš nový dům a já jsem si hrála na písku se svým starším bratrem. Byly mi tři roky.

Jaké bylo nejhorší zaměstnání, jež jdi kdy měla?
Když mi bylo 18, pracovala jsem jako servírka na lodi ve Finsku. Ostatní zaměstnanci byli muži a ti ke mně nebyli milí.

Čím bys chtěla být, kdybys nebyla hudebníkem?
Nejspíš herečkou.

Kdy ses rozhodla stát se zpěvačkou?
Zpívala jsem už od dětství a chodila jsem na lekce klavíru, když mi bylo 6. Tou dobou jsem také zpívala ve sboru. Bylo zřejmé, že jsem se zajímala o hudbu; rodiče viděli můj talent a chtěli, abych ve zpěvu pokračovala.

Přemýšlela jsi někdy o tom, že se vzdáš hudby a najdeš si normální práci?
Nikdy! Myslím, že mám štěstí.

Jaký byl tvůj nejhorší zážitek/zkušenost?
Můj bývalý přítel nebyl dost pozorný (toto slovo může mít několik významů, např. opatrný, pečlivý atd. a je těžké říci, který z nich by ho přesně vystihl.-pozn. překladatele) a nerozuměl mojí hudební kariéře.

A jaký byl nejlepší?
Když jsem se vdala!
Jmenuj jeden svůj idol a vysvětli, proč
je tato osoba pro tebe tak důležitá.
Nikdy jsem neměla žádný idol. Nikdy jsem žádný neměla v posledních letech s Nightwish a je těžké vybrat jednoho klasického zpěváka.

Poslední album, které sis koupila?
Koupila jsem si spoustu oper od Pucciniho, Belliniho, Mozarta a Wagnera.

Nejoblíbenější album vůbec?
Je jich hodně. Dvě z nich jsou EYE IN THE SKY od Alana Parsona a STABAT MATER od Pergolesiho.

Oblíbené jídlo?
Losos s citrónovou šťávou a vařené brambory.

Kdy ses naposledy opila?
Nikdy tak moc nepiju, vždy přestanu, když cítím v hlavě alkohol. Před pár dny jsem si se svou nejelepší kamarádkou koupila na baru nějaké pití, ale nebyla jsem opilá.

Kdy jsi naposledy tančila a na jakou skladbu?
To bylo dávno, už si to skoro nepamatuji. Tančila jsem s Marcelem na "Frozen" od Madonny před třemi měsíci v Helsinkách.

Poslední kniha, kterou jsi četla?
"Partner" (The Partner) od Johna Grishama.

Kdy jsi naposledy něco chtěla, ale nedostala jsi to?
Včera jsem chtěla nějaké sladkosti, ale nesmím je jíst. Nesnáším to! (Zřejmě ve významu, že nesnáší, že nemůže jíst sladké-pozn. překladatele)

Chtěla jsi někdy nekoho zabít?
Když jsem byla na škole, z některých spolužáků jsem vždy šílela. V hloubi duše jsem je chtěla všechny zabít.

Kdy a kde jsi měla poprvé sex?
Opravdu nemyslím, že bych na tohle měla odpovídat...

A naposledy?
Přesně před několika minutami... Haha. Haló, co je to za otázky?

Nejhorší noční můra?
Hrála jsem a zpívala ve filmu. Všichni mě nenáviděli a dokonce jsem někdy nemohla zpívat. Můj hlas prostě zmizel!

Co byla nejtrapnější chvíle tvého života?
A tohle bych vám měla říct? Ani náhodou!

Tvoje poslední dovolená?
V lednu 2004 v Thajsku.

Někdo ti dá 100 euro. Co bys sis koupila?
Nejprve bych se zamyslela, co potřebuji, nejspíš nějaké boty.

Koho by sis přála, aby seděl na kraji tvé postele?
Nejspíš jsem ta nejnudnější žena na Zemi, mého manžela. On je nejlepší.

Tvé největší přání?
Zpívat do 60 nebo ještě více let. Vždycky jsem si přála šťastný život jako zpěvačka.

Tvůj nejcennější majetek?
Mám dva domy, ve Finsku a v Buenos Aires.

Jaké jsou tři nejvyšší a nejnižší body Tvé kariéry?
Nejvyšší: Vstupní zkouška na Sibeliovu akademii a Musicuniversity v Karlsruhe. Také je skvělé pracovat s Nightwish. Nejnižší body: Časy před Nightwish. Musela jsem opustit Finsko kvůli stavbě v Německu. Měla jsem sílu říct "ne" pro každou velkou šanci, kterou jsem měla, od té doby, kdy jsem byla opravdu nemocná.

Jaké písně by sis přála psát?
Nepíšu žádné písně, takže k této otázce nemůžu nic říct...

Jak bys změnila svět, kdybys měla tu možnost?
Nechtěla bych změnit nic. Na tomto světe se stalo spoustu špatných věcí, ale tohle je náš osud - a častokrát můžeme obrátit věci k horšímu, když se je snažíme změnit.

Nightwishmaster.com.ar

13. ledna 2010 v 15:13 | tarjaturunen.cz, Albiero |  TT-Rozhovory 2008
Ahoj Tarjo, jak se máš? Mít s tebou interwiev je vždy potěšení, tak začnem.
Jak se v Argentině cítíš?

Tarja: Dobře, jako doma. Líbí se mi tu hodně. Zrovna dnes jsem někomu říkala, že když jsem tady, jsem volná.
Cítím se volně a můžu volně dýchat. Mám ráda zdejší lidi. Miluji tolik argentinských věcí: jídlo, lidi, kulturu, ten pocit obecně.
Zdejší lidskou upřímnost. Ztrácím tuto svobodu, když tady nejsem. Cestuji hodně a..

Je tento pocit jiný než ve Finsku?
Tarja: Ano. Ve Finsku mám velmi pěkný dům. Má kultura a mé kořeny jsou tam.
Ale na cestě se cítím být kosmopolitní osobou. Cestuji hodně v mnoha zemích během svých turné.
Je to fantastické, protože si cestování opravdu užívám.

Jak se cítíš s vědomím, že budeš s kapelou brzy hrát pro Obraské publikum?
(Obras je město v Argentině, kde Tarja vystupovala 6.září/2008)
Tarja: (smích) Ach, cítím se velmi šťastná. Je to pro mne velmi důležité a jsem ráda, že tam budu hrát s mou skupinou.
Už mám za sebou dvakrát Evropské turné a jsem velmi šťastná.
A teď jsem také šťastná, protože budu blízko zdejších lidí, je to velmi silné pouto.
V jednu chvíli během koncertu budu hrát na piano: budu sama na jevišti.
Je to velmi blízké spojení mezi mnou a publikem, které mi předtím nebylo umožněno.
Citím se potom velmi šťastná, protože každý věnuje pozornost pouze mě, a protože mám opravdu senzační skupinu.
Oni jsou všichni úžasní hudebníci a já jsem opravu velmi šťastná, že jsem s nimi schopná pracovat. My se milujeme a respektujeme navzájem a mluvíme o spoustě věcech.
Těším se až rozbouřím Obras!

Potom musíš mít od koncertu velké očekávání.
Tarja: Bude to velmi emocionální, Ty víš. Nebude to obvyklý heavy metalový koncert. To je jisté. Nebude to ani klasický koncert. To je "My Winter Storm". Mé album, prezentováno velmi jedinečným způsobem, se skupinou výborných muzikantů.
Hrajeme tématicky. Nehrajeme písně přesně tak, jak jsme je nahráli.
Líbí se mi tento druh změn. A jsou určité věci, které můžeme touto cestou změnit.
Líbí se mi, když umělci hrají na jevišti písně jinak. Myslím "Wow! jak odlišné!"
Mám ráda ty změny. My také samozřejmě hrajeme některé písně od Nightwish.
Ráda zpívám některé z nich způsobem, kterým ještě nebyly zazpívány.
Další písně mají jiná opatření. Změnili jsme některé z nich, které v téhle chvíli neodpovídaly mým hlasovým schopnostem.

Bude tam také tvůj bratr?
Tarja: Ne, bohužel ne. On tentokrát nemohl přiletět do Jižní Ameriky. Zbytek kluků tam ale bude.

Myslela sis, že My Winter Storm bude tak úspěšné?
Tarja: Abych byla upřímná, a měla na paměti, že je to mé první sólové album - samozřejmě ne. Před tím jsem vydala Vánoční album, ale to bylo ještě když jsem byla s Nightwish.

Mám tady edici DVD, ale nevím jestli to je oficiální nebo ne...
Tarja: NE!! Toto NENÍ oficiální! Můj bože!(smích)

Je to... pirátské! Parque Rivadavia!(to je park v Buenos Aires) Ale jinak pěkná edice.(smích)
Tarja: Je to z Vánočního koncertu ve Finsku z roku 2006. Zajímavé.(smích)

Co si myslíš o tom, používat některé jisté prvky z Nightwish v této nové hudební etapě?
Tarja: Je to hezké, protože mám pocit, že dřív jsem nemohla zazpívat některé z těchto písní, které hrajeme tak volně, jako nyní.
Vokální projev, v té době jsem nebyla připravena na nahrávání některých písní.
Jsem velmi ráda, že mám šanci zpívat je s lepšími technikami. A protože se cítím víc volná, mohu upravovat části, které se mi líbí nejvíc. Je to velmi krásné a velmi zábavné.

Která píseň z My Winter Storm je tvá nejoblíbenější?
Tarja: Ach(smích). Těžká otázka! Protože to závisí na tom, jak se každý den cítím.
Dnes například se cítím, že potřebuji energii nebo něco promyslet v mém nitru, k odehnání ospalosti. To je důvod, proč bych zvolila například Lost Northern Star, nebo nějakou jinou ráznou písničku. A když chci relaxovat, zvolila bych The Reign nebo něco podobného.

Dostala jsi někdy nabídku k působení v televizi nebo filmech?
Tarja: Ne. Jsem šťastná za to, že jsem blízko ke skládání soundtrackové hudby. To je něco, co bych opravdu ráda dělala a my o tom mluvíme s lidmi z Los Angeles. Pojedu tam za týden abych strávila nějaký čas skládáním hudby.

Zapojila si se do skládání My Winter Storm?
Tarja: To byl můj plán od počátku. To bylo poprvé, co jsem někdy sama skládala hudbu.
Byla jsem trochu opatrná a myslela jsem, že na to nemám talent.
Nevěděla jsem jak na nahrávání písní. Nyní jsem měla šanci se podílet na skládání osmi písní. Bylo to fantastické.
Velká zkušenost. Mám skvělé učitele: další muzikanti na tom se mnou pracují - můžeme o tom mluvit - některé myšlenky rozvíjíme a uskutečňujeme a jiné vyřazujeme.
Je to velmi vzrušující. A nyní, když komponuji nové písně pro další album, vše je o dost snazší, protože vím, které věci fungují, a které ne.
Které věci musí být zazpívány, a které nesmí. To je důvod, proč si myslím, že My Winter Storm byl výborný začátek pro umělce jako já.

Učíš se ještě zpívat?
Tarja: Ano. Ne tak docela učím.. To už jsem skončila(smích). Už jsem na to až příliš stará!(smích) Ale ano, pořád ještě chodím na hodiny zpěvu.

Uvažuješ o vytvoření tour-DVD?
Tarja: To by bylo hezké! Ano.. Už dříve mě to napadlo...

Ne tak úplně jako je tahle?(pirátská edice)
Tarja: (smích) Ne! Když to udělám, chci mít velkolepé obrazy a obrázky.

Přicházíš z Finska. Fantastické.
Tarja: Líbí se ti to?

Ano, hodně. Jaké to je, mít zde koncert?
Tarja: Je to dobré, je to jižní America, však víš. Inscenace jsou různé. Vždycky jsou jiné věci, které tu můžeme dělat.(smích)

Mám nějaké nepříjemné otázky, mohu se zeptat? Jestli se ti některá z nich nelíbí, neboj se vyhnout odpovědi a já ti položím další, méně nepříjemné otázky.(smích)
Tarja: OK

Pomýšlela jsi někdy o návratu k Nightwish?
Tarja: Ne, ne teď. Nemyslím, že se tak stane. Obvzláště když jsem tak šťastná s mou sólovou kariérou.
Toto byly mé první kroky. Cítím se tak volně když to dělám, však víš.
Mám svobodu vybrat si lidi, se kterými chci pracovat, abych dělala hudbu takovou, jakou mám ráda. S nikým nemusím dělat kompromisy. Ale na druhou stranu je to velká zodpovědnost...

Samozřejmě, to je teď Tvé vlastní jméno.
Tarja: Přesně, je to úplně jiné. Bylo by v tuhle chvíli velmi těžké vrátit se k Nightwish.

Jseš od nedávna na cestě - co můžeš říct o přijetí Tvého projektu?
Tarja: Je to opravdu úžasné. Na mých koncertech bylo mnoho fanoušků Nightwish, kteří mě roky neviděli. Viděla jsem také rozdílné tváře: 60-70 let staří lidé s tetováním Tarji Turunen! (smích)

Tvá muzika je taky trochu jiná, už ne tak heavy metalová.
Tarja: Ano. A to je příčína toho, že jí poslouchá víc lidí. Bylo by velmi těžké určit obecný věk mých fanoušků.

Ve které zemi si myslíš, že jsi nejúspěšnější?
Tarja: Těžko říct.... Výborná jsem byla v Rusku. Každá země je jiná. Kultura, chování.
Ve Finsku například, když vás mají rádi, tak tiše naslouchají hudbě.
Je to věc vášně a jak se to přenese. Tady, například, to je neuvěřitelné.
Vždycky to bylo výborné, i s Nightwish. A potom tu je Česká Republika a Polsko.

Zdejší lidé tě skoro považují za Argentiňanku.
Tarja: Ano a líbí se mi to, protože se tak cítím.(smích)

Proč slaďuješ mikrofon s tvým outfitem?
Tarja: Líbí se mi to! Co je to za otázku! Je to jako má tvorba. Vždycky jsem navrhovala mé oblečení. Mám ve Finsku dobré přátele, kteří vytváří můj outfit. Vždycky jsem nosila zvláštní materiály (smích), protože se zakládaly na módních magazínech.
Ale mikrofony, to je něco jiného. Pro mě je to samozřejmost: "změním oděv - změním taky mokrofon."
A lidé říkají "Je to dobré Tarjo..."

Ale ty nejseš jako Marilyn Manson, minulý rok na Pepsi Music "nová píseň, nový mikrofon", protože by to zničilo každou píseň.(smích)
Tarja: Nevím, jak by to viděl sponzor.

Jak se cítíš, když Marcelo o tvůj bratr cextují (po Evropě) s Tebou?
Tarja: Je to skvělé. Bylo velmi hezké mít svého bratra při sobě, protože se máme opravdu rádi a já si myslím, že ztratil velkou příležitost když tu není, protože je velmi talentovaný! Zpívá, hraje dobře a jakoukoli hudbu, kterou dělá, je skvělá!
Je o dost lepší než já!
Bylo nádherné vidět jeho nadšení, když jsme hráli spolu, se stejnou kapelou.
Je to skvělý muzikant a rozkošný člověk.

Jseš ještě v kontaktu s některými lidmi z Nightwish?
Tarja: Ne.

Další těžká otázka: tvůj názor na Anette Olzon. Osobně a z profesionálního hlediska.
Tarja: Hmm... (smich).. mám o ní dobré mínění. Přeji jí všechno nejlepší. Hodně štěsti.

Přemýšlela jsi někdy o nahrávání nového alba s písničkami od Nightwish s Tvou skupinou?
Tarja: S velkým úspěchem?

Ano.
Tarja: Ne, myslím že ne. Přinejmenším ne teď, nepřemýšlím o tom. Byly by zde problémy s copyrightem a nahrávací společností..
Mohla by to být dobrá obchodní myšlenka, ale nemám to v úmyslu.

Další nepříjemný dotaz: Přemýšlela jsi někdy o pozvání...? Neodpovídej ne(smích)
Tarja: Ne (smích).

Chybí ti někdy Nightwish?
Tarja: Samozřejmě. Nejsem hloupá. Mám vzpomínky a pocity. Určitě mi chybí ty koncerty a hudba kterou jsme hráli tak dlouho společně po celém světě...
Všechno jsem si vzala s sebou. Je to velmi důležitá část mé hudební kariéry, takže mi ta hudba určitě chybí. Hodně to poslouchám. Je to úžasné.

Poslouchala jsi Dark Passion Play? Nějaký názor?
Tarja: Jsou tam rozhodně skvělé písničky. To bylo očekávané.

Chtěla bys něco sdělit lidem v Argentině? Tvým fanouškům, kteří podporují Tvé nové album a Tvůj koncert v Obrasu?
Tarja: Uvidíme se tam!(smích)
Je to skvělé dostat tolik e-mailů a zpráv od lidí z Argentiny.
Hodně to pro mne znamená. Je to můj druhý domov a možnost tu hrát, je vynikající. Nikdy na to nezapomenu.
Je to to, na co tak dlouho čekám: turné v Jižní Americe, které končí tady v Buenos Aires. Je to skvělé.

Budeme si Tarji užívat mnoho let?
Tarja: Ano, doufám, že ano. Momentálně nikdy nevíš, co se v budoucnu stane.
A to je právě můj případ: pracuji na své sólové kariéře a na dalších věcech, ale vždycky nedostaneme to, co chceme.
Musím hodně bojovat a pracovat s tím. O mnoho víc, než dřív. To je důvod, proč se cítím těmito věcmi požehnána.
Existuje mnoho umělců s velkým talentem, ale ne s tak velkými možnostmi. A to je důvod, proč se cítím privilegována a jsem za to vděčná. Mým snem, je vydržet zpívat.
Mě se tak snadno nezbavíš! (smích) Muselo by se něco špatného stát. Nikdy nevíš.
Upřímně, budu dělat to, co miluji nejvíce.

Perfektní. Přemýšlela si někdy o stěhování do Argentiny?
Tarja: Ano, přemýšlela jsem o tom.

Cítíš se tady volně.
Tarja: Ano, přesně tak. Moje španělština je ale špatná.

Jako moje angličtina.(smích)
Tarja: Ne, ta je v pohodě. Mám ráda také Kastellan. To je o zdejších lidech a kultuře. Pokaždé když jdu po ulici, lidé mě zdraví "Tarjo! Tarjo!" Není to jako ve Finsku. Tady je všechno vášnivější. Lidé říkají hezké věci.

Pamatuješ si, když si léta zpátky navštívila festival La Colorada?
Tarja: Ano...!!

Lidé byli pobláznění, když tě tam viděli.(smích)
Tarja: Před deseti lety jsem uvažovala: "Proč se lidé takhle chovají, kvůli mě?"
Předtím jsem se tak ještě necítila. Měla jsem jedno léto příležitost setkat se s Peterem Gabrielem. (Anglický zpěvák)
Je skvělej. Ve chvílích jako tahle se cítím jako dítě, jako fanoušek. Bylo úchvatné setkat se s ním a cítit se tak, ale tetování s jeho jménem bych si neopatřila! Je to trochu děsivé pozorovat tetování s mým jménem.
Tyto věci jsou "My Winter Storm". (smích)

Uvažovala jsi někdy, že bys nahrála power metalové album?
Tarja: (smích) Proč ne? Ne, momentálně si nemyslím, že to udělám. Jako umělec bych se tímmto způsobem nevyjádřila úplně.
Je to 50-50% a chci, aby to lidé věděli. Mám opravdu heavy metalové písně, ale také některé hezké a tiché.
V těchto chvílích skládám písně pro nové album. Bude vydáno v září 2009. (a my už víme, že to bude až květen 2010 :-( )

Jak se bude jmenovat?
Tarja: To teď nemohu prozradit.

Budou tam stejní hudebníci?
Tarja: Někteří z nich, závisí na každé písni.

Přemýšlela jsi o dětech?
Tarja: Ano! (smích)
Samozřejmě jsem o tom přemýšlela. Nemyslím si ale, že by pro to teď byl vhodný čas.
Jsou lidé, kterým ubližuji, protože nejsme doma. Ale my, já a manžel, teď žijeme určitým způsobem života.
Bylo by skvělé mít malé dítě, ale nemyslím si, že bychom se teď o něho mohli starat, tak jak bychom měli.
Sharon z Within Temptation byla na turné a její muž, Robert Westerholt nemohl jet na turné s ní, protože se staral o jejich dítě.
Tarja: Aha, myslela jsem, že jeli spolu. Představte si krmení dítěte před koncerty...obtížná situace.
Když budu mít dítě, tak chci, aby bylo se mnou! A s Marcelem!
Samozřejmě jsou věci, které obvykle děláme spolu, jako třeba potápění - a to by potom bylo těžké zařídit.
Museli bychom mít někoho důvěryhodného, kdo by se mohl starat o dítě zatímco bychom se potápěli. Ale my až příliš mluvíme. A potom, jak chodí život dítěte: učení jazyka a vytváření přátel a chození do jiných měst. Jednou nebo dvakrát.
A to by byl život našeho dítěte. Dítě by muselo přizpůsobit kariéře jeho rodičů.
Nevím, jestli by to bylo težší pro mě, jako pro mámu a nebo pro dítě.

Který byl nejlepší den tvého života?
Tarja: Ooooh! Každý vždycky říká "Když jsem se vdala".(smích) Ten den byl úžasný, ale možná ne nejlepší.
Je to velmi těžká otázka. Nemohu odpovědět jaký přesně.

A nejhorší den?
Tarja: Když zemřela má matka. Byl to velmi smutný den.

Poslední těžká otázka: co bys popřála Nightwish?
Tarja: Přeji jim všechno nejlepší a aby se všechna jejich přání splnila. Ať se jim daří.

Heavy Rock Magazín, Argentina

13. ledna 2010 v 15:12 | tarjaturunen.cz, Barbora Trhoňová |  TT-Rozhovory 2009
Tarja nám dává nahlédnout do alba "What Lies Beneath"

Vrácející se opět do svého druhého domova v Argentině, poskytuje finská zpěvačka svůj první rozhovor ve španělštině "Noticiero de las Pampy". "Slavná zpěvačka nám řekla o svých touhách a plánech", řekl John Parodi více o dalších zastávkách na jejím turné a ukázalo se, že mluvila i o předběžných představách o svém druhém albu.

Tarja šla do La Nave de Oseberg kvůli rozhovoru pro jedno rádio, focení a rozhovory s několika médii včetně místního fanklubu. Zatímco sedí u stolu a mikrofony a technické věci studia byly připravovány pro show Cesar Fuentes Rodriguez (ve stejném studiu, kde Rata Blanca nahrála své poslední album) finské hvězdy dnes většinou sídlí v Buenos Aires, u nás zaplál oheň a poslal teplé pozdravy Heavy Rocku pro ni a její španělské fanoušky. Zde jsou nezapomenutelné momenty z tohoto rozhovoru.

Ztracená severská hvězda (Lost Northern Star)

12. ledna 2010 v 18:20 | PelkoEnkeli |  TT-My Winter Storm (překlady)
Legenda říká když smutek přemůže štěstí
Severní hvězda ztrácí své světlo a padá dolů na zem
kde se stane člověkem
Jedna osaměla osoba ti může pomoc

Jsem jediná kdo opustí v noci stíny v tvém pokoji:
Jsem důvod že nasloucháš poučení tvých očí
Když Faun se setkává s Apolem, pryč s hříchem
Pošlou slzy andělů ačkoli laskavost nevyhrává

Ztracená severská hvězda
Pohřbená ve smutku
Budu hlídat tvou mysl
Nech démony vyřvat ven

Kde se klidná shěnová pole stanou oblohou
Jsem tam: čekám, zatím co čas běží
Volám počasí, aby bylo takové, jak se cítíš.
Dešťová kapka padá s přáními, buduje krásu ocele.

Ztracená severská hvězda
Pohřbená ve smutku
Budu hlídat tvou mysl
Nech démony vyřvat ven

Má duše hoří

Posílající sen ti sněží na cestu
Barevné obrazy ti každý den pomáhají
Už nevíš, že tam jsem

Ztracená severská hvězda
Pohřbená ve smutku
Budu hlídat tvou mysl
Nech démony vyřvat ven

Má duše hoří

Lost Northern Star

12. ledna 2010 v 18:14 | karaoketexty.cz |  TT-My Winter Storm (texty)
Legend says that when grief overpowers happiness
The northern star loses its light and falls down on earth
Where thee become a man.
One person alone can help

I'm the one who leaves shadows in you room at night:
I'm the reason you're listening enlightening you eyes.
When Pan meets Apollo down with the sin
They will send tears of angels though kindness won't win

Lost northern star
Buried in sorrow,
I'll guard your mind
Let demons howl outside

Where the calm fields of snow become one with the sky
I am there; I am waiting as time passes by
I set up the weather to suit how you feel
Drop rain down with wishes, build grace out of steel

Lost northern star
Buried in sorrow,
I'll guard your mind
Let demons howl outside

My soul burns

Sending dream flakes your way
Painting pictures to help you each day
Yet you don't know I'm there

Lost northern star
Buried in sorrow,
I'll guard your mind.
Let demons howl outside.

My soul burns

Kráčím sama (I Walk Alone)

12. ledna 2010 v 18:11 | karaoketexty.cz |  TT-My Winter Storm (překlady)
Dej všechny své anděly na kraj
Nech si všechny růže, nejsem mrtvá
Nechala jsem trn pod tvou postelí
Nejsem nikdy pryč

Jdi říct světu že jsem stále nablízku
Neutíkám, klesám dolů
Jsi vítr, jediný zvuk
Šeptej mému srdci
Když je naděje roztrhána na kusy
A nikdo tě nemůže zachránit

Kráčím sama
Každým krokem
Kráčím sama
Má zimní bouře
Drží mě vzhůru
Nikdy to není pryč
Když kráčím sama

Jdi zpět navěky spát
Daleko od těch bláznů a zamkni dveře
Jsou všude kolem a ujišt'ují tě
Nemusíš vidět
Čím jsem se stala
Nikdo ti nemůže pomoct

Kráčím sama
Každým krokem
Kráčím sama
Má zimní bouře
Drží mě vzhůru
Nikdy to není pryč
Když kráčím sama

Čekám nahoře v nebi
Nikdy jsem nebyla daleko do tebe
Klesající, cítila jsem každý tvůj pohyb

Kráčím sama

Kráčím sama
Každým krokem
Kráčím sama
Má zimní bouře
Drží mě vzhůru
Nikdy to není pryč
Když kráčím sama