Duben 2009

Tarjiny písničky v podání Anette

28. dubna 2009 v 18:12 | youtube.com |  NW (Anette)-Videa


Myslím si, že by Anette neměla přezpívávát Tarjiny písničky. Kazí je a celkově se na ně nehodí. Neříkám, že zpívá špatně, to ne. Ale prostě na Tarju nemá. Neměla by se pokoušet o něco, co nedokáže zvládnout. Řekla bych, že Tarja jí nasadila lat´ku velmi vysoko a Anette to, podle mě, není schopna "přeskočit".
Tady máte některé, které Anette přezpívala. Udělejte si svůj názor sami :)


Ženy středního věku nejvíce trpí depresemi

28. dubna 2009 v 17:38 | doktorka.cz |  Zdraví člověka a vše kolem

Ženy středního věku, které se snaží sladit kariéru s péčí o děti a staré rodinné příslušníky, trpí depresemi a úzkostí více než kterákoliv jiná sociální skupina. Vyplývá to ze zjištění britské Národní zdravotnické služby (NHS). Podle charitativní organizace pro duševní zdraví Mind jsou ženy ve věku kolem 40 a 50 let vystaveny silnému tlaku souvisejícímu se snahou zvládnout odpovědnost za rodinu, domov a zaměstnání.

Každá čtvrtá příslušnice něžného pohlaví ve věku mezi 45 a 64 lety trpí v dnešní době nějakou formou duševní poruchy, což je v posledních 15 letech dvacetiprocentní nárůst. Zhoršení mentálního zdraví je u žen této věkové kategorie výraznější než ve kterékoliv jiné věkové skupině či u mužů, míní odborníci.

První pomoc pro opilé dítě

28. dubna 2009 v 17:32 | MF Dnes |  Zdraví člověka a vše kolem
Leží před vámi teenager, který zjevně celý večer popíjel. Co s ním? Následující rady platí jen pro osoby, které jsou stoprocentně opilé, a ne v bezvědomí vyvolaném nemocí, úrazem nebo jinou otravou, například drogami či houbami.

1) Zkontolujte, zda je při vědomí

Nejdřív ze všeho zjistěte, jestli opilé dítě přivedete k vědomí. Jestli zareaguje na oslovení a bude schopno vstát a komunikovat s vámi, přesuňte ho na nejbližší postel, položte na bok a nechte ho vyspat.

Dětskou depresi nepodceňujte, může skončit sebevraždou

28. dubna 2009 v 17:28 | zdravi.idnes.cz |  Zdraví člověka a vše kolem
Deprese bývá obvykle spojována s dospělými, ovšem toto vážné onemocnění se nevyhýbá ani dětem a dospívajícím. A rozhodně by se nemělo podceňovat. Může totiž končit i sebevraždou.

Počet dětí, které trápí deprese, není zanedbatelný. Objevuje se přibližně u jednoho procenta dětí předškolního věku, u čtyř procent dětí školního věku a trpí jí čtyři až osm procent dospívajících.
"Deprese se objevuje u obou pohlaví ve stejné míře, ovšem po ukončení puberty se častěji vyskytuje u dívek," říká Iva Dudová z Dětské psychiatrické kliniky 2. lékařské fakulty Univerzity Karlovy a Fakultní nemocnice Motol, kde pracuje jako odborná asistentka a jako vedoucí lékařka oddělení.

Psychologické experimenty, které se zapsaly do historie

28. dubna 2009 v 17:19 | zdravi.idnes.cz |  Zdraví člověka a vše kolem
Pokud vás někdo přepadne na ulici za bílého dne, máte jen malou šanci, že vám někdo z přihlížejících pomůže. Kdybyste měli k dispozici neomezenou moc, nejspíš byste se začali chovat jako násilníci. To jsou jen některé ze závěrů, k nimž dospěly legendární psychologické experimenty.

Existuje řada teorií o lidském chování. Teorie je ale třeba podpořit alespoň malými experimenty na statistickém vzorku lidí. Jaké postupy experimentátoři volí a kam až je možné v těchto pokusech zajít, dokreslují následující vybrané experimenty.

Nejbizarnější duševní choroby: perličky z ordinací

28. dubna 2009 v 17:12 | zdravi.idnes.cz |  Ostatní věci týkající se člověka
Představte si, že by se vaše zájmy zúžily jen na spánek, sex a jídlo, a nikdo by vám to nemohl vyčítat, protože by šlo o diagnózu. Vybrali jsme pro vás nejpodivnější poruchy, s nimiž se psychologové a psychiatři ve svých ordinacích setkávají.


Neurózou nebo depresí trpí v dnešní době kdekdo a do obecného povědomí se tyto choroby zapsaly už téměř stejně jako chřipka nebo alergie. Stále ještě ale zůstává mnoho záhadných duševních nemocí, o nichž toho příliš nevědí ani odborníci. Vydejte se na exkurzi do utajených koutů lidské psychiky.

Několikaletá ztuhlost

Pokud byste onemocněli katatonní formou schizofrenie, vaše okolí by s vámi v jistém směru nemělo příliš mnoho práce. Lidé postižení tímto onemocněním totiž obvykle zaujmou nějakou bizarní a krkolomnou polohu těla, v níž vydrží velmi dlouho (někdy i několik let).

66,6 důvodů proč zbožňovat heavy metal

27. dubna 2009 v 19:28 | zdravi.idnes.cz |  ♪ Lordi ♪

Předsudky pryč! Pouze metal nabídl v historii takovou směs hluku, skvělých hudebních výkonů, sexuálních deviací, alkoholických a drogových úletů, sexismu a čiré, bezstarostné demence.


Časopis Filter sestavil 66,6 důvodů, proč heavy metal zbožňovat.

1. Basák a zpěvák Kiss Gene Simmons prohlašuje, že zklátil 4600 fanynek a má i fotky, které to dokazují.


V Rusku chtějí zakázat EMO :D

27. dubna 2009 v 19:20 | zdravi.idnes.cz |  Sebepoškozování
Popularita hudebního stylu emo dorazila do Ruska. Tamější státní aparát na mladé lidi, kteří se zhlédli v celosvětově oblíbených kapelách jako My Chemical Romance, chodí do škol s výrazným make-upem a načerno obarvenými vlasy s proužky, zareagoval po svém.

Jak informoval britský list Guardian, Státní duma v rámci Vládní strategie pro sféru duchovního a etického vzdělávání projednávala zákon, který má omezit "nebezpečné mládežnické trendy".

Imodium mají problém s žiletkovým klipem

27. dubna 2009 v 19:17 | zdravi.idnes.cz |  SU-Ostatní

Vysílat kdykoliv? Od desíti večer? Vůbec? Tyto otázky se vznášejí nad novým videoklipem Žiletko, má lásko kapely Imodium, který reaguje na fenomén teenagerovského sebepoškozování.

Klip k písničce z alba Stigmata vznikl ve spolupráci se sdružením CineBonbon pod režisérským dohledem Lukáše Garguláka. Natáčel se v půlce srpna na Smíchově a v nepoužívaných prostorách psychiatrické léčebny v Bohnicích.

Statistiky odkryly epidemii sebemrzačení

27. dubna 2009 v 19:10 | idnes.cz |  SU-Užitečné


V Británii přibývá lidí, kteří se snaží ulevit svému duševnímu utrpení tím, že si působí fyzickou bolest a mrzačí se. Z nejnovějších zdravotnických a vládních statistik vyplývá, že lékařskou pomoc musí ročně vyhledat 170 tisíc Britů, kteří si sami způsobí zranění...Většina z nich jsou mladí lidé a nejčastěji se předávkují léky, pořežou či spálí část těla, píše list The Independent.