Saw III

28. června 2007 v 12:43 | Jáááá |  Filmy seriály a horory
New York - Američané trénovali na Halloween. Třetí díl hororové série SAW s extrémní porcí násilí nenašel v kinech konkurenci.
Film si odbyl světovou premiéru v pátek ve Spojených státech a jen během víkendu dokázal vydělat 34,3 milionu dolarů. Tedy o dva miliony víc než předchozí díl a o celých šestnáct víc než film úvodní.
V USA se tak stal nejnavštěvovanějším snímkem, když vystrnadil z prvního místa Skrytou Identitu Martina Scorseseho.
Třetí díl SAW opět nabízí osvědčené schéma z prvních dvou dílů. Lidé, kteří se chtějí dostat z bolestivého zajetí, musí projít neskutečně krutými zkouškami. Chceš odejít? Můžeš, ale až si uřízneš nohu. Odemknout si? Ano, ale nejprve si vydloubni oko.
A do třetice se autorská dvojice Darren Lynn Bousman a Leigh Whannell skutečně utrhla ze řetězu: nabízí rekordní porci křiku, krve a bolesti.
Nevídaná porce násilí přirozeně vyvolala řadu odmítavých reakcí ze strany filmové kritiky. Na druhou stranu si film vysloužil řadu pochval, například CanMag.com ho hodnotí jako"nejlepší, nejbrilantnější, nejšílenější, nejdůmyslnější a nejemotivnějších film ze série SAW".
Osudy nebohých filmových hrdinů má opět v hrsti Jigsaw alias John Kramer (zahrál si ho opět Tobin Bell), který se svými obětmi komunikuje skrze televizi jako strašidelná loutka. Dnes už dobře známý motiv využili tvůrci při masivní reklamní kampani, která premiéře předcházela. Kromě klasických marketingových komunikačních kanálů se masáž zaměřila také na internetové publikum.
Možná i díky podobným fintám přilákal film před Halloweenem do kina rekordní počet Američanů. Jisté je, že díky úspěchu třetího dílu dostanou tvůrci volnou ruku při přípravě čtvrtého pokračování. V českých kinech má SAW III premiéru 28. prosince.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama