Kruh 1

28. června 2007 v 16:44 | Jáááá |  Filmy seriály a horory
"Horory", tento název někoho může vyděsit, jiného přitahovat. Každopádně tu pro vás mám typ na jeden z velmi povedených hororů, na který se rád podívám.Tento snímek nepatří již mezi novinky, zažívá už dva roky života na stříbrných plátnech, VHS, DVD a taky CD. Díky skvělé zápletce a promyšlenosti si za svůj zatím "krátký život" už si získal mnoho svých příznivců.Scénář k tomuto filmu napsal Gore Verbinski a do filmové podoby převedl režisér Waiter F. Pareks a s ním také Laurie MacDonald. K našim zrakům nám přivedl tento film Dreamworks. Film začíná tím, kdy spí dvě šestnáctileté dívky Kate a Becca u Kate doma a tam řeší své problémy. Toho večera však Kate záhadně zemře. Zastaví se jí srdce a její tvář se odporně zohaví.
Beccu, která byla ten večer s ní odvezou do psychiatrické léčebny. Matka neví co se její dceři stalo a ani žádný lékař jí nedokázal vysvětlit příčinu smrti. Požádá tedy svou sestru Rachel Kelerovou o pomoc. Rachel hned začne pátrat. Mezi lidmi stejného věku se šíří zvěsti o tajné kazetě, kterou když si někdo přehraje, tak po shlédnutí mu někdo zavolá na telefon a neznámá dívka vysloví jen větu:"Za sedm dní" a vy za sedm dní zemřete. Rachel se dozví, že Kate tuto kazetu viděla společně se svým třemi přáteli mezi, kterými byl i její přítel. Zároveň zjistí, že všichni její přátelé, kteří tuto kazetu viděli, zemřeli ten samý večer v 22:00 a za nejasných okolností. V pokoji, který patřil Kate najde Rachel vizitku s firmou, jež vyvolává fotky. Nasedne tedy do auta jede do obchodu a tam si fotky vyzvedne. Na fotkách jsou všichni čtyři zemřelí v Horském útočišti.
Tam u recepce se zeptá na partu mladých lidí. Majitel si pamatoval jejich pobyt zároveň řekl, že utekli a nezaplatili. U recepce spatřila R. kazetu bez popisku, tak se rozhodla, že přespí ve stejné chatě co Kate..... Kazetu vzala také. V chatě si kazetu přehrála a pak jí někdo zavolal......... Sedm dní. R. jela hned domů. Na fotkách v Horského útočiště si všimla pár na první pohled nevydařených fotek. Zkusila se vyfotit také a snímky byly stejně nepovedené. Zavolala tedy svému bývalému příteli Noahovi (Martin Henderson) se kterým má syna Aidna (David Dorfman). Noah je expert přes videorekordéry a fotoaparáty. R. mu přehrála kazetu a vyprávěla mu o všem co se stalo. Noah požádal R. aby udělala kopii.Společně pak pátrali po této záhadě a bojovali také o svůj život a později i o život svého syna.Dál vám nic neřeknu. Jestli chcete znát podrobněji zápletku a rozuzlení, tak se na to podívejte.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama