Něco o stáji kde jsem kdysi chodila

30. května 2007 v 15:07 | sanynka (majitelka blogu) |  Něco o stáji kde jsem kdysi chodila
STÁJ VÁCLAV-PAŠŮVKA
Měsíční poplatek: 300 Kč
Místo: Horní suchá
Město: Havířov
Majitel: Václav Drábik
Celkový počet koní: 29
Počet soukromých koní: 9
Počet provozních koní: 4
Ostatní koně:
Počet výběhů: 3
Klubovna s občerstvením: Ano
Možnost vodění dětí: Ano
Cena jízdy: 10min/50kč
Možná se Vám zdá že tato stáj je výbrná ale zdání klame. Sama jsem tam chodila rok a už po 5 měsících mě to nebabilo. Každý den kydáte boxy, a někdy i obě dvě stáje+krmíte a zametáte a to musíte mít nejpozději za 2 hodiny. Někdy i méně. Když je teplo tak jsou lidi na vodění a třeba tam vodíte pořád do kola i 5 hodin bez přestávky a "trenérka" je líná Vám pomoct.Jednou jsme nejezdili 3 měsíce!!!!!!!!!
Máte jezdit 2x za týden a jezdíte třeba 1 za dva týdny.
Udělějte si o této stáji svůj vlastní obrázek, ale každopádně jí nechci dělat špatnou reklamu. Jen píšu to co vím o co jsem zažila.
©sanynka - 2008
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

♥☻Click☻♥

♥☻Click☻♥

Komentáře

1 Plevel 16 Plevel 16 | 1. června 2007 v 21:01 | Reagovat

Fajnovka fakt supr ty máš koně já mám hry sme si quit

2 who who | 26. června 2007 v 18:00 | Reagovat

jj přesně tak souhlasím s Domou

3 Danča .. Danča .. | 8. září 2007 v 16:16 | Reagovat

Domi, presne jsi to vystihla !!

4 AneRiv AneRiv | Web | 30. prosince 2007 v 22:50 | Reagovat

mám ten stejný príbeh, chodila sem k takovému s prominutím čurákovi . Stránský se menoval, a ta jeho dcera, strasne namyslená, to same její matka. za mesíc chtěli 500kč chodili sme 4 × týdne z toho jsme jezdili 1× a to 5 minut. a musí se jezdit nejmín 2×. a potom každý den to same, prijedete > kydáte > kydáte > kydáte a .. kydáte .. potom zametáte celou stáj,klubovnu , seník...a potom "nečekane" zase kydáte. no proste strasne. byli jsme neplacenými otroky kteří platí za to že "muzou" praovat .. nejhorčí je když dovezou novou várku pilin a musíte v rouškách .. která je jen jedna a dela to 5 lidí .. tak se malem ududíte a musíte naházet piliny do mistnosti ve tere ste treba 3 hodiny nez to udelate s astmatickym zachvatem. všechno završí tím že vás pokope jejich kůn a od majitelu se dozvíte "ale to nee, to by nás Jack nikdy nemohl udelat, takový hodný koníík" a já s celou rozdrtenou nohou dolezu dom a zjistím ze majitele uz volali k nám domu ze se ma fotr dostavit a tam me ta kurwa stranksa zdrbala znov ze to neni mozne aby me jejich konícek pokopal. no poslala sem ju pred fotrem do prdele a jela k dokotorovi. potvrdil ze mam modrinu ve tvaru podkovi ale delo se dovno!! prestala jsem chodit.. takže radím vájm .. nikdy nechodte do JK Poštorná v Břeclavi za Hypernovou!! Faaact Shit!  ..

PS:sry ze tak vypisuji ale toto jsem musela napsat xD

5 misak misak | E-mail | 20. března 2008 v 11:35 | Reagovat

Ehm promin, ale když do výše zminovane stáje chodíš jak do holubníku tak se můžeš divit že nejezdiš. A to že se koně poklízí a krmí je snad samozřejmost ne?  Bez  práce nejsou kolače.

6 martina martina | E-mail | 22. dubna 2008 v 20:05 | Reagovat

mate naprostou pravdu!!!!:-)

7 Montanka13 Montanka13 | E-mail | 10. července 2008 v 15:12 | Reagovat

Ahojky jmenuji se sara sem stejne narozena jako ty akorat rok 1994 a prave do teto stajeo ktere tady pises mi odvezli kone kterehomoc Miluji jmenuje se Montana prosila bych jestli by jsi mi nemohla napsat kde ta staj se nachazi...dekuji napis na 608308261 a nebo na meil Montanka13@szenam.cz a nebo na icq 402330294 a skype sarulao5....Budu vdecna za kazdopou vec dekujji a pa

8 Míša Míša | 16. listopadu 2008 v 9:58 | Reagovat

Ahojky,

nedá mi to abych nereagovala na tento článek. Zmíněnou stáj jsem navštěvovala 9 let. Byly to tvrdé, ale krásné roky. Začala jsem do oddílu chodit v roce 1996 (to mi bylo 11 let), rok jsem cvičila voltiž, po jejím zániku jsem přešla s Martinou do sedla. Nadřely jsme se tu pořádně a to ke koním patří. Stáj jsme navštěvovali každý den hned po škole, domů jsme se vracívali až kolem 20, někdy i 21 hodiny. O víkendech samozřejmě na 6 ráno, celý den jsme byli ve stáji, domů opět kolem 20 hod. Prázdniny to samé, jediné dny, které jsme vynechali, byla horečka nad 40 C nebo dovolená s rodiči. Jinak každý den 9 let v kuse. Samozřejmostí bylo denní kydání boxů, krmení, vožení dětí několik hodin v kuse, k tomu navíc výcvikové hodiny pro začátečníky na lonži (někdy jsem stála na jízdárně i 3 hodiny v kuse v dešti, v mrazu). V létě se sklízelo seno, to jsme jezdili domů i ve 23 hod.  Tréninky zpočátku 2x týdně, ale tím, že jsme chodili opravdu každý den, začali jsme jezdit i častěji, po několika letech se konečně zúčastnili i závodů. V 15 letech jsem "převzala" vedení oddílu, měla jsem na starosti výcvik členů oddílu, starost o ně a jejich docházku apod. Hrozně mě ta práce bavila, ale vzalo mi to veškerý čas. Na koně jsem se posadila když dobře šlo jednou za dva týdny, byly doby (zvláště pak před maturitou), kdy jsem nejezdila měsíc (a to už jsem byla v takovém "postavení", že jsem si mohla kdykoliv svoji klisnu vytáhnout a jít jezdit - bohužel scházel čas). Prostě děcka pro mě byly důležitější, dvě z nich dokonce pod mým vedením složily zkoušky na licenci. V létě roku 2005 jsem z jízdárny odešla (studium na VŠ, rodinné starosti, zdravotní stav), hlavním důvodem však bylo to, že nebylo koho trénovat a na kom jezdit. Stará generace dětí odrostla a ty nové mladší nebavilo pracovat. Chtěli jen jezdit, chodili málo a nepravidelně a když už konečně přišli, tak samozřejmě nejezdili... Začarovaný kruh. Kdysi mi jedna slečna vyprávěla, že navštěvovala jednu nejmenovanou stáj, kde nejprve rok pouze kydali hnoje, druhý rok jezdili na koni v kroku, a teprve po dvou letech, když se ukázalo, že dítě má opravdu o koně zájem, začalo pořádně jezdit. Tolik mé vzpomínky na dětství. Samozřejmě jsem na Pašůvce zažila i spoustu trápení, ale to zde nebudu ventilovat. Majiteli jsem vděčná, že mi umožnil trénovat děcka a hlavně, že mi domluvil ježdění na jedné soukromé klisně, s níž jsem se zúčastnila závodů a prožila nejkrásnější léta. Nyní jsem matkou malého miminka a už se těším, až zase sednu na koňský hřbet. Práci zdar a ať vám koně šlapou.

9 Petra Petra | 21. listopadu 2008 v 14:27 | Reagovat

Taky tě zdravím Dominiko. Není od tebe fér, že tady špiníš Pašůvku. Sama jsem tam prožila 10 let života a musím souhlasit s Míšou. Doufám, že už ti došlo o koho se jedná. U koní to není jen o ježdění a dej si ruku na srdce. Chodila jsi tam jak do holubníku a makat se ti nechtělo. Koně prostě žerou a se**. A sami se o sebe nepostarají. Každopádně tvůj článek je neuvěřitelně popudlivý a urážející. V mých záčátcích s Míšou a Marťou jsme byly rády, že můžeme koně vykrokovat po první skupině a to se nestávalo často. Jen zásluhy a tvrdá práce nás posouvaly dopředu. A tak je to i v životě milá zlatá. Nic ti nespadne z hůry. Budeš muset makat, abys něčeho dosáhla. Jen si stěžuješ a hážeš špínu na všechny okolo. Měla by ses nad sebou zamyslet. Já osobně můžu Vaškovi poděkovat, že jsem se díky němu naučila disciplíně, ale ty zřejmě ani nechápeš co to slovo znamená. Pěkně jsi mě rozčílila milá "sanynko". Zamysli se nad sebou a svými činy. Zdraví tě Petra

10 Míša Míša | 26. listopadu 2008 v 12:09 | Reagovat

Ještě dodám ke svému předchozímu příspěvku, že se v žádném případě nejedná o kritiku stáje. Kolem koní jsem makala RÁDA a DOBROVOLNĚ. Byla to ta nejhezčí léta, krásné dětství.

11 Baruška Baruška | E-mail | 9. prosince 2008 v 22:03 | Reagovat

Ahoj, četla jsem si tvůj názor na Pášůvku a možná se budeš divit, ale nesouhlasím s Tebou. Chodila jsem tam sice jenom dva roky, ale tohle bych v životě neřekla..

Každý z nám máme jiný pohled na život, ale neboj i ty sama pochopíš, že život není jen zábava a koně nejsou tady jen pro to aby jsme si na nich vozili prdel! V prvé řadě je musíš mít ráda a udělat pro ně vše..  Víš když jsem tam chodila tak jsme taky makali, házeli hnůj v obou stájích a vstávali na šest hodin, kolikrát jsme měli taky na tyhle věci blbé keci, ale pak mi došlo, že vůbec nemám proč, prostě koně miluju a udělám to pro ně. Co bys jako chtěla nic nedělat a jen si vozit prdel? Tak prosím zaplať si hodinu výcviku a můžeš ;-) ale pochybuju že najdeš někoho kdo tě nechá jen jezdit. CHtěla bys mít vlastního koně? A to by ses jako o něj nestarala? Patřila bys do skupiny těch lidí co úplatí ustájení a nechaji se o svého koně starat někoho cizího? pak se nediv že Tě ten kůň nebude mít rád, víš tím že se naučíš o ty koně starat se naučíš i spoustu jiných věcí. Pamatuji si, že jsem dokonce několikrát odřekla trénink a proč protože jsem jich měla moc a nešlo mi jen o ježdění, ano někdy jsem nejezdila vůbec, ale mohla jsem si za to sama, pač jsem nechodila jak jsem měla.. M\slím že ti tohle řeknou všichni lidi co tam byli a koně pro ně něco znamenají teda kromě dopravního prostředku ;-)

Rozmysli si co píšeš, některým lidem to může ublížit a být těmi koňmi a umět číst tak tě pořádně nakopu do prdele, kdybys kvůli mě nemohla udělat ani tak málo!!

12 Petra Petra | 15. ledna 2009 v 21:05 | Reagovat

Dominiko smaž tu špínu!!!!!Nechtěj abych tě někde potkala.

13 Sharushka Sharushka | 27. ledna 2009 v 16:44 | Reagovat

Pro AneRiv : Ke Stránským chodím a musím tě trošku opravit, za prvě jezdíme nejméně 3krát týdně, do kydání nas nikdo nenutí, 500KČ měsíčně je užasná cena za to co se tam naučíme.. Eliška Stránská její matka a ani pan Stránský nejsou čuráci a namyšlenci...  Pochybuju že tě jeden z jejich koní kopl a kdyby tě opravdu kopl tak si za to můžeš sama, protože koně které mají by v životě nekopli jen tak... A rádá bych tě poprosila aby jsi laskavě přestala pomlouvat a odtrašovat lidi od téo stáje protože je sqelá a každy si na ni má udělat svůj názor!!! Zamysli se !!! Určitě narazíš na to proč tě kopl....

14 Sharushka Sharushka | 27. ledna 2009 v 16:59 | Reagovat

Jo a jestli se ti nelíbí věci jako kydání zametání atd. tak nejsi koňák a nemáš ráda koně!!!!!!!!!!!!!!! Kůň starost potřebuje ne jen aby sis jak už tu bylo napsáno vozila prdel!!!

15 Holka od koní Holka od koní | 1. února 2009 v 13:35 | Reagovat

Pro AneRiv: Krávo blbá, nelži!!! V životě jsem se tolik nenaučila jako u nich! Nepracuju skoro vůbec max. jeden box za den a jezdím 3x týdně hodinu na kterém koňovi chcu!!! Je to tam dobré... rozhodně ne jak to popisuješ, možeš si sama za to, že tě Jack kopl a za to, že nejsi schopná vykydat jeden box s pilinama...

16 Kate Kate | Web | 9. února 2009 v 8:44 | Reagovat

Ahoj !

Já jsem na stáj Václav chodila NE jezdila ser dívat a nějak moc mě to tam neoslovilo. Ve stájích spousty pavučin a některé holky co tam vodily i opravdu asi tam 5 až 6 hodin V KUSE!

17 Míša Míša | 9. února 2009 v 17:10 | Reagovat

Děvčata, neštvěte mě a přestaňte házet špínu na Pašůvku. Pavučiny jsou v každé stáji, ale to snad neznamená, že je stáj špatná. A že se vodí? Jo bohužel, nějak si koně na sebe vydělat musí, Stáj Václav je téměř od začátku veřejná stáj, kde se učí jezdit lidi z širokého okolí. Uživit stádo koní není žádná legrace a pokud se vám to nelíbí, tak na Pajdu nechoďte, ale v žádném případě nemáte právo kritizovat. Škodíte tím všem. Já na Pajdu chodila 9 let, navodila jsem se bez přehánění stovky a stovky kilometrů, denně 3 hodiny,  o víkendu i více + jsem klidně 2-3 hod trénovala lidi na jízdárně v dešti mrazu. A uškodilo mi to? Ne, právě naopak, aspoň nebylo třeba chodit do posilovny a navíc jsem si tím i dost vydělala. Na Pašůvku vzpomínám moc ráda a nemít teď malé děcko, klidně se tam vrátím. A vy si najděte nějakou luxusní stáj bez pavučin nebo soukromou, a přestaňte konečně pomlouvat.

18 Kate Kate | Web | 26. dubna 2009 v 16:36 | Reagovat

Tak hele, Míšo.

Já jsem svobodný člověk a můžu si říkat co chci! A chodit do stáje, kde je asi tak 300kg prachu, pavouků a pavučin, to fakt nemusím... A co ta šatna?? Holky s odd tam makaj, starají se a já vím moc dobře že se to musí, ale alespoň trochu ohled by se na ně mohl brát. V šatně je sprominutím bordel, ne kvůli holkám! Ale co tam tak třeba vyměnit kachle a dát tam odpadkový koš? Co takhle dát tam nové skříňky? ( PS každý by přispěl třeba stovku a zbytek by se doplatil od šéfa ). Oni tam makaj, jezdí jednou za sto let a ještě za to musí platit 300Kč a ani nemaj alespoň vyhovujicí šatnu. No, nevím jak vy, ale mě to připadá naprosto absurdní.

19 blogisekabouthorses blogisekabouthorses | 26. února 2012 v 15:47 | Reagovat

Na Pajdu chodím sem tam, nejsem v odd, protože to mám daleko, ale když už tam jsem, pomůžu s čím můžu...
Holky tam pracujou přiměřeně a jezdí v zimě každý den, v létě je to bohužel horčí... Ty pavučiny jsou fakt hrozné, to je fajk, ale koně se tam mají dobře, jsou spokojení, chodí do výběhu,...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama