Květen 2007

Něco o stáji kde jsem kdysi chodila

30. května 2007 v 15:07 | sanynka (majitelka blogu) |  Něco o stáji kde jsem kdysi chodila
STÁJ VÁCLAV-PAŠŮVKA
Měsíční poplatek: 300 Kč
Místo: Horní suchá
Město: Havířov
Majitel: Václav Drábik
Celkový počet koní: 29
Počet soukromých koní: 9
Počet provozních koní: 4
Ostatní koně:
Počet výběhů: 3
Klubovna s občerstvením: Ano
Možnost vodění dětí: Ano
Cena jízdy: 10min/50kč
Možná se Vám zdá že tato stáj je výbrná ale zdání klame. Sama jsem tam chodila rok a už po 5 měsících mě to nebabilo. Každý den kydáte boxy, a někdy i obě dvě stáje+krmíte a zametáte a to musíte mít nejpozději za 2 hodiny. Někdy i méně. Když je teplo tak jsou lidi na vodění a třeba tam vodíte pořád do kola i 5 hodin bez přestávky a "trenérka" je líná Vám pomoct.Jednou jsme nejezdili 3 měsíce!!!!!!!!!
Máte jezdit 2x za týden a jezdíte třeba 1 za dva týdny.
Udělějte si o této stáji svůj vlastní obrázek, ale každopádně jí nechci dělat špatnou reklamu. Jen píšu to co vím o co jsem zažila.
©sanynka - 2008

Něco o mé maličkosti :-D

29. května 2007 v 18:54 | sanynka (majitelka blogu) |  Něco o mé maličkosti
Takže, nevím co bych o sobě napsala. Ti co měznají ví jaká jsem. Bohužel neumím sama sebe ohodnotit.
Napíšu vám tady takový malinký článek o mě + dotazníček
Jméno: Dominika
Příjmení: Bitnerová
Měto: Havířov
Datum narození: 24.11.1993
Znamení: Střelec
Nej barva: Modrá
Nej zvíře: Koník
Nej kytka:Růže
Nej www: http://staj-sunny.blog.cz
Nej koník: Sunn Melody
Nej plemeno koně: ČT
Jmenuju se Dominika a je mi 13 let.
Chodím na ZŠ Žákovská do 7 třídy. Ve škole mi to jde tak průměrně. Chodím už ořes 2 roky ke koním. Asi půl roku jsem chodila k poníkům, pak 1 rok a něco na JK Stáj Václav-Pašůvka kde jsem poznala toho nejlepšího koníka který změnil můj život. (viz. Něco o Sunn Melody).
Nyní chodím na JK Galopp Moravia dříve to byl JK Zámecký dvůr.
Jo a jinak jsem přihlášená na http://staj-ufonek.net a přezdívka je sanynka, tak jestli chcete tak se tam podívejte.
Moje Foto:
©sanynka - 2008

Úvod

29. května 2007 v 18:50 | sanynka (majitelka blogu) |  ***Úvod***
Ahojky,
vítám Vás na mém blogu. Zatím jej teprve vyrábím takže tady toho moc není, ale časem se bude rozrůstat. Kdyžtak pište do komentářů co by jste tady chtěli a podle toho, kolik budu mít času to tu zkusím přidat.
Jinak tenhle blog je hlavně o Sunn Melody. Rozhodla jsem se to udělat proto, že jsem ji měla moc ráda (a stále ještě mám) a takhle bych jí chtěla vrátit to, co mě za ten rok a něco naučila.
Takže DÍKY SANY!!!!!!!!!!!
©sanynka - 2008

Něco o Sunn Melody

23. května 2007 v 17:35 | sanynka (majitelka blogu) |  Něco o Sunn Melody
Jméno: Sunn Melody [San Melody]
Jméno v překladu do češtiny: Sluneční melodie
Plemeno: Český teplokrevník x Holštýnský kůň
Matka: Sekura
Otec: Caletto III
KVH: 165 cm
Datum narození: 28.3.2002
Odznaky: Bílá hvězda na čele
Povaha: Temperamentní
Poznámky: Je to mladá kobylka tak má svou hlavu
Napíšu Vám jak jsem se seznámila se Sunn.
Kdysi jsem na Pašůvku chodila jen tak, abych se tam podívala na koně. Ze začátku se mi Sunn zdála jako obyčejný hnědý kůň. Po nějaké době jsem tam začala chodit a pořád jsem ji čistila. Martna mi nabídla jestli se o ni nechci starat. Tak jsem souhlasila. Na Pašuvce se platilo 300 kč měsíčně a vůbec se nejezdilo, klidně i 3 měsíce. Pořád jsem tam jen čistila koním boxy. A jak čas plynul, tak se pro mě Sany stávala stále důležitější a důležitější. Pokaždé jak jsem přišla tak jsem nezapoměla na přivítání: "Ahojky Sanynko!!" a dala jsem jí něco dobrého. Ona mi odpověděla frknutím a někdy i zařecháním. Dávala jsem ji do výběhu a když jsem za ní šla nebo na ni zavolala tak vždy přišla. Jednou jak jsem ji vedla do výběhu tak se splašila a postavila na zadní přímo před auto. Ještě ted´ se směju řidičov výrazu v obličeji. Na Pašůvce už mě to ani trošku nebavilo ale nedokázala jsem ji opustit. Ze začátku jsem věděla že se bude prodávat, ale nebrala jsem na to ohled, protože už byla na prodej 2 roky. Časem na Pašůvce skončil i voltiž a přišly 2 nové holky. Pořád jsem se chystala z Pašůvky odejít ale zároveň jsem se přemlouvala at´ tam ještě chvíli vydržím. Tak jsem si nakonec řekla že odejdu až prodají Sany. Chtěla jsem aby tam zůstala napořád nebo alespoň co nejdéle. Ovšem jsem také věděla, že čím déle s ní budu, tím více si na ni přivyknu a bude to ještě horší. Na konci roku 2006 si ji jedna paní chystala na vyjížd´ku a slyšela jsem jak se s někým baví o Sany, že ji do konce roku prodají za 40 000. Druhý den ráno, to byla sobota, mi napsal jeden kluk z Pašůvky že Sany prodávají a že si pro ni za chvíli přijedou. Okamžitě jsem začala zmatkovat a prosila jsem tat´ku aby tam se mnou jel, protože autobus jel až za dlouho a pěšky by to trvalo dlouho. Prošlo to! Celou cestu autem jsem probrečela. Ani jsem se nepřevlékla a šla jsem za Sany do stáje. Pořád mi tekly slzy. Důkladně jsem ji vyčistila a byla s ní každou volnou chvíli. V 11.00 si pro ni přijeli. Byl to starší pán z Karvné. Pan Drábik, její minulý majitel šel pro lonž aby ji dostaly do přepravníku, tak mi ji dal at´ ji podržím. V tu chvíli jsem měla chut´ na ni vyskočit a odcválat s ní někam daleko a už se nikdy nevrátit. V 11.45 mi odvezly "mého" jejlepšího koně na světě. Pana Drábika jsem poprosila aby mi dal číslo na jeho současného majitele. Tat´ka mu zavolal a pan Nákelný mu popsal cestu. Už jsme za ní byli 3x. Já jsem na Pašůvku přestala chodit. Ted´ chodím už 5 měsíců do Bludovic na JK Zámecký dvůr a starám se tam o Dolce Vitu,ale nikdy ji nebudu mít tak ráda jako Sunn Melody.
Jediná srandovní vzpomínka na Pašůvku je jak jsme polili jednoho kluka vodou z kýblu.
Tohle je opsaný ze slohu co jsem opsala ve škole tak se nedivte že to je takový nějaký divný
Prosím, nekopírujte její foto, ani si jej nedávejte na svůj blog!!
Díky moc!
Její foto:
©sanynka - 2008